„Europos egzamine“ Lazdijuose geriausiai pasirodė jaunimo centro darbuotojas

Spausdinti Autorius: Kornelija Žilionytė | 2016-05-16

Gegužės 9-oji ne tik nuostabi diena, džiuginanti visus savo šviesumu ir šiltais pavasariškos saulės spinduliais, bet ir Europos dienos šventė, kuri kiekvienais metais suteikia linksmų pramogų mūsų rajone.

Europos dieną „Europos egzaminą“ organizuoti nutarė ne tik kelios Lazdijųrajono mokyklos, bet ir Jaunimo Europos komanda (JEK) kartu su Lazdijų rajono savivaldybės viešąja biblioteka. JEK narė Kornelija Žilionytė ir Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka dalyvauti egzamine kvietė ne tik pavienius asmenis, bet ir Lazdijų rajone aktyviai veikiančias institucijas, organizacijas ir jų atstovus. Džiugu, kad tiek moksleiviai, tiek savivaldybės, viešosios bibliotekos, šaulių sąjungos atstovai neliko abejingi ir puikiai pademonstravo savo pilietiškumą šiame egzamine. Daugiausia taškų mūsų rajone surinko Lazdijų jaunimo centro darbuotojas Algimantas Mikelionis, tad linkime jam didžiausios sėkmės atstovaujant Lazdijų rajoną antrame Europos egzamino etape.

„Europos egzaminas“ – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas Europos dienai paminėti. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kasmet Europos egzamine dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

 

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!