Ką man gali duoti Europos Sąjunga?

Spausdinti Autorius: Edvinas Adomas Asanavičius | 2015-11-29

Pagirių gimnazijoje suorganizavau pirmą paskaitą apie Europos Sąjungą. Mokiniams buvo įdomu išgirsti naujos informacijos apie ES. Visi žinojo, kas yra ES, bet daugelis negalėjo pateikti konkrečių pavyzdžių. Užsiėmimo metu dalyviams ne tik pasakojau, bet ir daviau praktinių užduočių, kurios padėjo įsijausti į ES institucijų veiklą.

Antroje užsiėmimo dalyje pasakojau apie jaunimo galimybes, kurias siūlo įvairios ES programos. Daugelį sudomino informacija apie Europos savanorių tarnybą, Erasmus+, mokinių mainus, Mokomąjį Europos Parlamentą. Tikiuosi, kad apie tai sužinoję dalyviai panorės veikti ir pasinaudoti šių programų galimybėmis.

Įdomu tai, kad net po paskaitos dalyviai norėjo sužinoti daugiau. Pamatė, kad Europos Sąjunga yra ne tik politinis darinys, bet ir galimybė jiems augti ir plėstis, tobulinti žinias, kurti karjerą ir laisvai bei nevaržomai daryti tai, ką jie nori. 

Komentarai

Kitos naujienos

Tradiciškai mokykloje viena pamoka trunka 45 minutes. Vieni sako tai per mažai, jei nori gerai išmokti dėstomą dalyką, kiti sako, kad 45 minutės, kai kuriems dėstomiems dalykams yra per daug. Vieną saulėtą penktadienio popietę praleidau su žingeidžiais gimnazistais, kurie norėjo sužinoti daugiau apie Europos Sąjungą ir paminėti Jaunimo Europos savaitę.

Tiesą sakant, iš pat pradžių žinojau, kad ši kelionė bus nuostabi. Gal kiek erzino tas faktas, kad visą savaitę Briuselyje pils lietus, tad nebus galimybės užsimauti šortų ar kokios vasarinės palaidinės. Tačiau žinodama, kad lagaminas nėra beribis ir kad važiuoju ne atostogauti, į lagaminą susidėjau oficialiam vizitui skirtus drabužius – marškinius, džinsus, švarką ir pan. Bet apie viską nuo pradžių.

Pirmadienį, gegužės 9 d. per pasaulį nugvlinijo įvairiausios šventės. Kas šventė Pergalės dieną, o kas minėjo europiečiams skirtą šventę – Europos dieną. Ją, nors ir kukliai, atšventėme ir mes.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!