Europrotaujantis Jonavos jaunimas

Autorius: Titas Kumetaitis | 2017-05-12

Gegužės 8-12 dienomis Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko įvairiausios veiklos, renginiai, konkursai, užsiėmimai ir kt., skirti Europos dienai paminėti. Gegužės 10 d. man teko garbė sudalyvauti visame šitame europietiškame bume ir pravesti užsiėmimą „ES manuoju supratimu“ bei surengti Europrotų turnyrą.

Iš tiesų, su nekantrumu laukiau gegužės 10 dienos, nes tai man buvo pirmas kartas, kuomet JEK veiklą vykdžiau kitame mieste. Žinoma, tuo pačiu ir jaudinausi, nes nežinojau jaunimo iš kitų regionų interesų, jų žinių apie Europą ir kaip jie mane priims. Laimei, viskas įvyko sėkmingiau nei tikėjausi! Pasirodo, Jonavos Senamiesčio gimnazija yra viena proeuropietiškiausių mokyklų Lietuvoje: mokykla nuo seno rengia Europos egzaminą, turi ES mokyklos ambasadorės titulą, aktyviai dalyvauja Euroscola konkursuose, rengia Eurodebatus, o man paklausius „ar žinote, kas yra JEK“, 95% žmonių pakėlė rankas, kad taip!

Kaip ir minėjau anksčiau, Jonavoje turėjau ne vieną, o du užsiėmimus. Pirmiausia turėjome pamoką-dirbtuves „ES manuoju supratimu“, kuriose dalyvavo net apie 90 žmonių! Šioje pamokoje grupėse mokiniai turėjo vizualiai parodyti, ką jiems reiškia Europos Sąjunga bei ką reiškia būti Europos piliečiu. Anot jonaviškių, Europos Sąjunga pirmiausia yra Eurozona kartu su bendra valiuta euru, nevaržoma judėjimo laisvė, tolerancija, demokratija, lygybė. Kaip bebūtų keista, niekas nepaminėjo Erasmus+, tačiau išaiškėjo, jog tai tokia artima programa, apie kurią net nesusimąstė, kaip sakoma – „po savo nosimi nematyti“!

Kita veikla buvo Europrotų turnyras, kuriame dalyvavo dar daugiau žmonių. Vieni nuogąstavo klausimų sunkumu, kiti stebėjosi, kad temos nebūtinai yra susijusios su Europa, tačiau visi džiaugėsi pakilia nuotaika ir protų mūšio įdomumu. Be galo smagu matyti dalyvių užsispyrimą, norą išmąstyti klausimus ir rasti logiškiausią atsakymą. Po žaidimo prizinės vietos buvo apdovanotos padėkomis, įvairiausiais europietiškais ir saldžiais prizais.

Apibendrindamas noriu pasidžiaugti jonaviškių smalsumu, noru domėtis Europa, Europos Sąjunga, gimnazistai didžiuojasi būdami ES piliečiais ir savo pasididžiavimą reiškia įvairiais būdais, o vienas jų – noras susitikti su manimi J Iki greito, Jonava!