Europos savaitė Platelių gimnazijoje

Spausdinti Autorius: Eglė Viliūtė | 2014-07-03

Platelių gimnazijoje gegužės 5 d. startavo Europos savaitė. Šią dieną pradinių klasių mokinukai buvo supažindinti su ES. Mokiniai įdėmiai klausėsi, uždavus klausimų – nepasimetė. Jie puikiai žinojo, kas yra ta ES, kas iš Baltijos šalių jau turi eurą, kada ir kokį jį turėsime mes.  Mokyklos mažiausieji puikiai atpažino ir ES himno melodiją.

Po to interaktyvi paskaita laukė 8 kl. mokinių. Jos metu buvo gvildenamos ir aiškinamos aktualiausios temos: euras Lietuvoje ir Europos Parlamentas. Pamokos pradžioje buvo pristatyta JEK filmuko premjera, papasakota, kas, kada ir kaip gali tapti komandos nariais. Po pasakojimo, nuotraukų su mokiniais buvo panaudotas metodas. Paskaitos gale mokinių laukė apklausa, kuri mane labai nudžiugino - dauguma mokinių sugebėjo teisingai atsakyti į visus klausimus ir užsidirbti dešimtukus.

Labai džiaugiuosi, jog visi mokiniai: ir dideli, ir maži – jautėsi drąsiai, diskutavo.

Dėkoju geografijos vyr. mokytojai Daliai Uščinienei, už suteiktą progą ir pagalbą vesti interaktyvias pamokėles.

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!