IDĖJA+ Panevėžyje

Spausdinti Autorius: Otilija Tolušytė | 2017-05-08

Europos jaunimo savaitės metu vykusiame renginyje „Idėja+“ jaunimas turėjo galimybę prisidėti prie norimo Panevėžio miesto įvaizdžio formavimo, pristatydamas savo idėjas, skatinančias jaunimo užimtumą Panevėžio mieste. Renginio metu buvo pristatytas Europos solidarumo korpusas ir atšvęstas ERASMUS+ trisdešimtas gimtadienis!

Dėl geriausios idėjos titulo varžėsi penki jaunieji panevėžiečiai. Trečiąją vietą laimėjo Mikas Karalevičius ir jaunųjų meno mylėtojų asociacija. Pasak Miko: „Panevėžyje yra daug paauglių besidominčiu menu, tačiau vienintelės vietos, kuriose jie gali reikštis yra dailės mokykla ir įvairūs būreliai“, jam pritarė ir kiti renginio dalyviai - „Surengti savo parodą yra labai sunku, nebent tai vyktų mokykloje“. Diskusijos metu žiūrovai aptarė idėjos aktualumą ir nusprendė, kad kartu lankyti parodas ar esant geram orui lauke eskizuoti būtų puiku! Antrąją vietą iškovojo Klaudija Mackevičiūtė ir jos idėja, skatinanti jaunimo užimtumą, bei galimą nusikalstamumo mažinimą – Panevėžio miesto pastatų dailinimas piešiant. Moksleivės pristatymas rėmėsi kitų šalių bei miestų gerosiomis patirtimis, o jai pritarė ir Panevėžio miesto savivaldybės atstovai: „Suderinus su atitinkamomis institucijomis viskas yra įmanoma“. Pirmąją vietą laimėjo Domantas Katelė ir jo idėja – Europos švietimo įstaiga, kurioje darbuotojai užsiimtų jaunų žmonių pro-europietišku ir vakarietišku mokymu. „Viena didžiausių šiandieninės Lietuvos problemų yra ta, kad yra vengiama ilgalaikio mokymo ir susikoncentruojama į greitą ir „efektyvų“ sprendimo būdą. Ši įstaiga būtų visiškai kitokia“ – teigia Domantas. Taip pat buvo pristatyta ekstremali idėja, nusileidimas lynu miesto centre. Idėjos autorius Ovidijus pasakojo: „Atsibosta vaikščioti tais pačiais takais, dažnas ir akių nepakelia, tik žiūri į šaligatvį. Tai būtų puiki alternatyva pažinti miestą iš viršaus.“ Dar viena renginio dalyvė teigė, jog jaunimo užimtumas nėra problema ir tikroji problema yra informacijos stoka: „Turbūt visi gaunate pakvietimų į renginius, tačiau kiek iš jūsų nuoširdžiai peržiūrite tai? O koks apmaudas užklumpa, kai draugai pasakoja apie nuostabų renginį, bet tu atsimeni tik tai, kad jį labai daug kartų paprasčiausiai praleidai pro akis“. Todėl gimnazistė pristatė mobilią aplikaciją, kurioje jaunimas galėtu rasti visas jaunimo organizacijas ir jų organizuojamus renginius, įvairias erdves, kaip atviras jaunimo centras, ar naujas kavines bei kitus aktualius dalykus.

Domantas ir jo idėja laimėtoja jau gegužės 5 dieną Klaipėdoje gins Panevėžio jaunimą, o jei tu neišdrįsai pristatyti savo idėjos ne bėda! Renginys „Idėja+“ vyksta kas du metus, ar susitiksime 2019?

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!