Otilija Tolušytė

Straipsnio pavadinimas

Sveiki!

Aš esu Otilija iš Panevėžio, tačiau šiuo metu gyvenu Vilniuje. Studijuoju ispanų filologiją Vilniaus universitete ir esu pirmakursė. Todėl įvairias veiklas galiu įgyvendinti tiek sostinėje, tiek savo gimtajame mieste. 

Priklausau „Jaunųjų Konservatorių Lygojai“ bei esu jaunoji žurnalistė „Žinau viską“ jaunimo portale. Taip pat praėjusią vasarą pasinaudojau ES galimybėmis ir buvau išvykusi trumpalaikei savanorystei į saulėtą Kataloniją, Associació Alba de Tàrrega ir padėjau žmonėms turintiems negalią.

Esu čia, kad galėčiau kalbėti tau ir tavo draugams apie Europos Sąjungą kitaip: įdomiai ir tikslingai! Nori sužinoti apie ES galimybes jaunam žmogui ar išsiaiškinti ES institucijų veiklą? O gal itin sudėtingas terminas kamuoja tave ir nežinai kur ieškoti informacijos? Ar tiesiog nori mokytoją iškeisti į mane, kad pravesčiau pamoką tau ir tavo klasei aktualia tema? Parašyk man, juk viskas yra įmanoma!

 

El. paštas: o.tolusyte@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/tolusytee

Instagram: www.instagram.com/tolusytee

 

 

Autoriaus įrašai

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Lapkričio 16 d. Panevėžyje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame 5 miesto ir rajono mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo.

Visi jaunuoliai pasisakė pagrindine projekto tema Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?

#Eurodebatai lapkričio mėnesį vyks >20 Lietuvos miestų. Panevėžyje „Eurodebatai“ vyks lapkričio 16 d. 16 val. atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje (Vasario 16-osios g. 10). Dalyviai debatuos tema: „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?“ ir varžysis dėl vietos „Eurodebatų“ finale Vilniuje,  kelionių į Briuselį ir dar dėl daug kitų prizų. 

Kaip ir kiekvienais metais, šiemet vyko #JaunimoEuroposKomanda įvadiniai mokymai. 

Saulėtą ketvirtadienio popietę jaunimas rinkosi atviroje jaunimo erdvėje ir turėjo puikią galimybę susipažinti su Europos savanorių tarnybos savanoriais! Juk sužinoti viską iš pirmų lūpų yra žymiai naudingiau. Susitikimo metu savo patirtimis dalysis savanoriai iš Panevėžio ir savanoriai, kurie dabar atlieką tarnybą Panevėžyje.

Europos jaunimo savaitės metu vykusiame renginyje „Idėja+“ jaunimas turėjo galimybę prisidėti prie norimo Panevėžio miesto įvaizdžio formavimo, pristatydamas savo idėjas, skatinančias jaunimo užimtumą Panevėžio mieste.

Tradiciškai mokykloje viena pamoka trunka 45 minutes. Vieni sako tai per mažai, jei nori gerai išmokti dėstomą dalyką, kiti sako, kad 45 minutės, kai kuriems dėstomiems dalykams yra per daug. Vieną saulėtą penktadienio popietę praleidau su žingeidžiais gimnazistais, kurie norėjo sužinoti daugiau apie Europos Sąjungą ir paminėti Jaunimo Europos savaitę.

Kovo pabaigoje Panevėžio jaunimas sužinojo ne vieną scenarijų, kaip turiningai praleisti metus atrandant save!  „Jei tu nežinai ką veiksi per laisvus metus, geriau jų ir neturėk“, - teigia mentorė Agnė. Šis teiginys privertė mane susimastyti, o ką aš iš tiesų veiksiu per savo gap year?

Lapkričio 24 d. atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame 4 miesto ir 2 rajono mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!