Rugilė Užusėnaitė

Straipsnio pavadinimas

Sveiki visi maži ir dideli! Susipažinkime - esu Rugilė. Priklausau Varėnos JKL, Jauniesiems šauliams, lankau šokių būrelį, aktyviai savanoriauju (priklausau nvo "Priimsiu pabėgėlį", taip pat ESF akademijai, kartais padedu Karitui), aktyviai įsitraukiu pilietinėse veiklose, be galo domiuosi istorija, Europos Sąjunga, šiek tiek politika, baigiau dailės mokyklą. Būtent todėl ir esu JEK atstovė savo gimtajam miestui!

Sakoma, kad žmogus neturėtų susikurti žingeidumui ribų. Būtent todėl ir Tave skatinu būti žingeidžiam! Kad ir koks klausimas neduotų Tau ramybės apie ES, pradedant jaunimo galimybėmis, baigiant sprendimų priėmimu - nesidrovėdamas klausk, - aš nesikandžioju!:)

O jeigu Tu, būdamas aktyvus, nori suorganizuoti kažkokį renginį ir ieškai pagalbos - aš čia ir labai noriu Tau padėti!

Laukiu nesulaukiu Tavo žinutės;)

El. paštas: rugile0717@gmail.com
Tel. nr: 862403349
Facebook paskyra: https://www.facebook.com/rugile.uzusinaite

Autoriaus įrašai

Europos diena yra švenčiama visoje Europos Sąjungoje. Šią dieną 1950 metais Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pristatė planą Europai, kuriame jis siūlė suvienyti anglių ir plieno pramonę ir svarbias karo priešininkes Prancūziją bei Vokietiją. Tokį sakinį galime rasti vadovėliuose ar įvairiuose leidiniuose apie ES, tačiau ES istoriją galima mokytis ir kiek kitaip ir būtent tai įrodė Varėnos „Ąžuolo“ gimnazistai.

Šį trečiadienį, balandžio 26 dieną, Varėnos Ąžuolo gimnazijos moksleiviai turėjo kiek neįprastą pamoką – ją pravedė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Pamoką laimėti padėjo originalus ir aktualus klausimas, kurį mūsų mokykla siūlė „Europos egzaminui“ ir registravosi dalyvauti konkurse.

Balandžio 5 d. Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje suorganizavau paskaitą apie vartotojų teises Europos Sąjungoje. Labai džiaugiausi, kad paskaitoje dalyvauti sutiko ir Europos vartotojų centro teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius, kasdien susiduriantis su vartotojų teisių pažeidimais ir pasiryžęs jas visas išspręsti.

Penktadienį, kovo 31 dieną,  Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka minėjo interneto savaitę. Aš jos metu surengiau paskaitą, kurios metu pristačiau Europos bendrąją skaitmeninę rinką.

Gruodžio 1 dieną Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos vyriausieji, ketvirtokai, nutarė, kad egzaminams ruoštis gali padėti dalyvavimas protmūšyje apie Europos Sąjungą. Jie turėjo pasukti galvas ir atsakyti į „Europrotų“ tipo klausimus, sukeliančius juoką, nuostabą, o kartais pyktį (ypač klausimais apie maistą).

Kokia paprasta darbo diena – trečiadienis, savaitės vidurys, kai pilna darbų, o savaitgalis dar toli. Ir koks netradiciškas trečiadienis buvo lapkričio 23-ioji, kai visų darbų, sunkių pamokų įkarštyje, radęs kelias laisvas pamokas, nusprendi jų nešvaistyti ir pravesti keletą pamokų apie dažnai mokiniams girdėtą, tačiau sunkiai jiems paaiškinamą sąvoką „Europos Sąjunga“. Iš tikrųjų, ji nesudėtinga ir tuo jie sugebėjo įsitikinti tą niūrią trečiadienio dieną.

Tiesą sakant, iš pat pradžių žinojau, kad ši kelionė bus nuostabi. Gal kiek erzino tas faktas, kad visą savaitę Briuselyje pils lietus, tad nebus galimybės užsimauti šortų ar kokios vasarinės palaidinės. Tačiau žinodama, kad lagaminas nėra beribis ir kad važiuoju ne atostogauti, į lagaminą susidėjau oficialiam vizitui skirtus drabužius – marškinius, džinsus, švarką ir pan. Bet apie viską nuo pradžių.

Artėja gražiausios metų šventės, tarp jų – Kalėdos. Tačiau ne vienintelė Lietuva švenčia Kalėdas. Tuo galėjo įsitikinti Varėnos „Šaltinėlio“ pradinės mokyklos ketvirtokai. Jie apturėjo 45min paskaitą tema „Kalėdos įvairiose ES šalyse“.

Lapkričio 21-oji –Pasaulinė sveikinimosi diena, kurią taip pat paminėjo ir Varėna. Paklausti „Ar žinote, kokia šiandien diena?“, varėniškiai atsakydavo „šeštadienis“, kai kurie bandė atspėti ir klausdavo  – „galbūt šypsenos diena?“ Sužinoję teisingą atsakymą, jie maloniai nustebdavo, o gaudavę po balioną pasijusdavo kaip vaikystėje.

Dar tik neseniai Varėnoje pasibaigė „Auksiniai Europrotai“, kurio paskutinis etapas vyko per moksleivių atostogas, tačiau nė viena komanda nepatingėjo sudalyvauti šiame etape – jame tiesiog virte virė emocijos, ginčai, skambėjo juokas, laimės ir liūdesio šauksmai sužinojus teisingą atsakymą į klausimą bei įtampa, išsilaikiusi iki pat pabaigos ir skatinusi dalyvius nepasiduoti!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!