Titas Kumetaitis

Straipsnio pavadinimas

Labas! Esu Titas Kumetaitis, gyvenu ir mokausi didžiausia Lietuvos kryžkele vadinamame mieste - Ukmergėje. Mokausi didingoje Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje bei esu Ukmergės meno mokyklos dailės skyriaus absolventas. Bendradarbiauju su įvairiomis organizacijomis. Dalyvauju daugybėje popamokinių veiklų - juk norisi viską pamatyti ir sužinoti.

Nuo mažens mane domino Europa. Iš pradžių geografija ir kultūra, o vėliau - politika. Žinių apie Europos Sąjungą man tai jau tikrai netrūksta, taip pat kaip ir įdomių būdų toms žinioms perteikti (čia iš patirties šneku). Aš, kaip ir Ukmergė, galėčiau būti (ir būsiu) kryžkelė tarp Europos ir jaunimo. Todėl ir nusprendžiau tapti Jaunimo Europos komandos dalimi. Būdamas JEK nariu turiu galimybę pasidalinti turimomis žiniomis su Ukmergės jaunimu (ir ne tik). Nebijokite teikti man įvairiausių klausimų ir pasiūlymų. Bendradarbiaukime, nes kartu galime padaryti labai labai daug nuostabių dalykų! Bus faina...pažadu!

Tel.: +37063839613

El. paštas: t.kumetaitis@gmail.com

Facebook paskyra: https://www.facebook.com/titas.kumetaitis

Autoriaus įrašai

Gegužės 8-12 dienomis Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko įvairiausios veiklos, renginiai, konkursai, užsiėmimai ir kt., skirti Europos dienai paminėti. Gegužės 10 d. man teko garbė sudalyvauti visame šitame europietiškame bume ir pravesti užsiėmimą „ES manuoju supratimu“ bei surengti Europrotų turnyrą.

Balandžio 7 d. moksleiviai iš Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos neįprastai atsakinėjo į ne ką mažiau neįprastą klausimą – „kas yra Europa ir ką reiškia būti Europiečiu?“. Klausimas, iš pirmo žvilgsnio, skamba gal ir nesudėtingai, bet kokių atsakymų mes tik nesulaukėme!

Lapkričio pabaigoje po visą Lietuvą nugriaudėjo „Eurodebatų“ karštinė, kurios metu Lietuvos jaunimas užsidegęs diskutavo kaip suvienyti Europos Sąjungą? Didžiausias moksleivių individualių debatų konkursas vyko ir Ukmergėje, Antano Smetonos gimnazijoje.

Pirmadienį, gegužės 9 d. per pasaulį nugvlinijo įvairiausios šventės. Kas šventė Pergalės dieną, o kas minėjo europiečiams skirtą šventę – Europos dieną. Ją, nors ir kukliai, atšventėme ir mes.

Vasario 15-19 d. per Lietuvą praskriejo „Eurodebatų: viešojo kalbėjimo iššūkio“ karštinė! Vasario 18 d. viešojo kalbėjimo kova vyko ir Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje, kurioje kovėsi net 5 Ukmergės jaunuoliai.

 

Kiekvienam žmogui, kuris nori įkurti savo verslą, tenka susidurti su daugybe kliūčių. Dažną tos kliūtys ir atbaido tolimesniam verslo plėtojimui. Kuriant verslą pasireiškia žinių trūkumas, patirties stoka bei lėšų stygius. Šias problemas ir ES sprendimus gvildenome su Ukmergės A. Smetonos gimnazijos vienuoliktokais ir dvyliktokais.

„Nebūk zombis – netinginiauk! Geriau dalyvauk, pažink, veik ir mėgaukis turiningu gyvenimu! ES tau „ant lėkštutės“ laiko nuostabiausius pasiūlymus. Juk būtų nuodėmė tuo nepasinaudoti, ar ne?“.

Ukmergė, kaip ir visa Europa, paminėjo Europos judriąją savaitę. Šioje savaitėje didelę iniciatyvą parodė kone visa miesto bendruomenė – įvairios įstaigos, institucijos, įmonės ir organizacijos.  Visas miestas judėjo krutėjo, braškino savo kaulus, ir, toks jausmas, kad... atjaunėjo.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!