Ką ES siūlo jaunam verslui???

Spausdinti Autorius: Titas Kumetaitis | 2016-01-22

Kiekvienam žmogui, kuris nori įkurti savo verslą, tenka susidurti su daugybe kliūčių. Dažną tos kliūtys ir atbaido tolimesniam verslo plėtojimui. Kuriant verslą pasireiškia žinių trūkumas, patirties stoka bei lėšų stygius. Šias problemas ir ES sprendimus gvildenome su Ukmergės A. Smetonos gimnazijos vienuoliktokais ir dvyliktokais.

Susitikimas buvo pradėtas Jaunimo Europos komandos pristatymu ir klausimu apie verslo kūrimą – ką siūlo ES verslui? Dažnas atsakymas buvo paprastas – finansinę paramą. Įpusėjus pamokai, visi suprato, kad tie pasiūlymai neapsiriboja vien pinigine parama. Kad būtų lengviau suvokti situaciją, moksleiviai sugalvojo pačias įvairiausias verslumo idėjas, kurios galėtų būti įgyvendintos. Tarp unikaliausių verslo pasiūlymų buvo vegetariška kebabinė ir pandų prieglauda. Turėdami pavyzdžius, grupėse aptarė ir kitiems pristatė, kokių priemonių reikia įvairioms įmonėms įkurti.

Turint verlo pavyzdžius ir jų kūrimo priemones, pamokos dalyviams teko išsirnikti du prioritetus iš trijų: teko rinktis tarp žinių, patirties ir lėšų. Kiekvieną aspektą ir ES galimybes pristačiau plačiau. Papasakojau apie ES institucijų teikiamą informaciją verslui, apie programą „Erasmus jauniesiems verslininkams“ , apie ES finansinės paramos gavimo galimybes. Prie kiekvienos srities pažymėjau po kelis portalus, kur galima ieškoti detalėsnės informacijos.

Tikiuosi, kad mano suteikta informacija gimnazistams buvo naudinga ir, galbūt, kada nors man teks pasinaudoti jų įkurto verslo paslaugomis...

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!