Ką grįžę iš Briuselio feisbuke skelbtų JEK'ai

Spausdinti Autorius: Jaunimo Europos komanda | 2014-07-22

Kas nutinka, kai kelios dešimtys jaunų, aktyvių ir energingų ES žinovų atsiduria ES institucijose? Įspūdžiais ir prisiminimais iš vizito į Briuselį dalijasi Jaunimo Europos Komandos nariai.

Lietuvos himną giedojo Briuselyje

Mantas: Saulėtą Liepos 6 d., kuomet ištikimiausi šalies patriotai pirmieji su pasididžiavimu kėlė prie savo namų Lietuvos trispalves, aš,  kaip visuomet vėluodamas, išrūkau į Vilniaus oro uostą palikdamas už savęs dar truputi snaudžiantį Radviliškį.

Karolina: Atskridę į Briuselį ir įsikūrę savo viešbučio kambariuose, vykome į Lietuvos nuolatinę atstovybę Europos Sąjungoje, kur kartu su čia gausiai susirinkusiais lietuviais giedojome himną. Ambasadoje sutikome kelis mūsų bendraamžius lietuvius, kurie mokosi ir gyvena Briuselyje.

Ugnė: Šie mielai tapo gidais mūsų grupei – nuvedė paragauti tikrųjų skaniųjų belgiškų bulvyčių, nufotografavo prie visų lankytinų objektų, nuo stogo parodė Briuselio panoramą, o vakare supažindino su mylimiausiomis laisvalaikio praleidimo vietomis.

Pokalbiai su ES tarnautojais prie apvalaus stalo ir graikiškame restorane

Karolina: Antrąją dieną keliavome į iš televizijos ekranų pažįstamą pagrindinį Europos Komisijos pastatą „Berlaymont“. Čia prie apvalaus stalo sulaukėme įvairių direktoratų tarnautojų, kurie mums atėjo papasakoti apie tai, su kokių klausimų sprendimu jie kasdien susiduria.

Mantas: Pokalbis su pačiu Europos Komisijos nariu Algirdu Šemeta buvo išskirtinė patirtis. Vakare neformalioje aplinkoje, graikiškame restorane, kalbėjomės su EPSO (tarnybos, atsakingos už įdarbinimą ES institucijose) darbuotoja Agne Martikoniene, kuri praplėtė suvokimą apie galimybes įsidarbinti ir stažuotis ES institucijose.

Ugnė: Susipažinome ne tik su ES institucijų funkcijomis bei istorija, bet išgirdome ypač daug apie jaunimo užimtumo skatinimo iniciatyvas, ERASMUS+ programą bei Europa 2020 strategiją ir Lietuvos iššūkius švietimo srityje. Po visų susitikimų smagiai leidome laiką mieste, rateliu sėdėjome Grand Place (Didžiojoje aikštėje), kur pasijautėme visai kaip vietiniai, kurie parko žolytę čia išmaino į kietą, bet švarų pagrindinės miesto aikštės grindinį.

Europos Parlamento intrigos ir Ukrainos paslaptys

Ugnė: Paskutiniąją viešnagės dieną apsilankėme Europos Parlamente – čia su mumis kalbėjosi antrajai kadencijai išrinkta europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. Ji pažėrė daug įdomybių iš pareigybes bei postus besidalijančių naujos kadencijos europarlamentarų darbo užkulisių.Po susitikimo su Vilija Blinkevičiūte su mumis susitiko EP pirmininko Martino Šulco patarėjas Arnoldas Pranckevičius.  

Karolina: Arnoldą Pranckevičių labiausiai kamantinėjome klausimais apie situaciją su Ukraina. Buvo įdomu išgirsti nuomonę žmogaus, kuris daugiau nei 40 kartų su ES misija lankėsi Ukrainoje per patį įvykių šioje šalyje įkarštį. Viena vizito dalyvė mokytoja net palinkėjo Arnoldui tapti Lietuvos užsienio reikalų ministru.

 

5:0 laimėjom?

Mantas: Džiaugiuosi turėjęs galimybę apsilankyti ES „širdyje“, t.y. ten, kur priimami svarbiausi sprendimai visiems mums. Žinios, susitikimai bei „gyvas“ pabuvimas institucijose apie kurias pasakoji kitiems leis tai daryti n kartų efektyviau bei su kitomis emocijomis, kurios po apsilankymo Briuselyje yra tik teigiamos!

Karolina: Atgal į Lietuvą grįžome su Vokietijos avialinijomis tądien, kai Vokietija žaidė futbolą prieš Braziliją.  Pilotas prieš pat mūsų nusileidimą Lietuvoje džiūgaudamas pranešė apie pirmojo kėlinio rezultatą: 5:0. Tokiu rezultatu ir išvykome kiekvienas savo keliais. Smagu viską prisiminti. Net ir dabar, atidarius institucijose gautą atmintinę su išsaugotais pristatymais, ją vėl iš naujo tyrinėti, tik jau kitu supratimu. 

Ugnė: Briuselio iššniukštinėti tikriausiai nespėjome – teks dar grįžti, kaip mums ir išpranašavo EPSO darbuotoja Agnė: „Kas kartą atvažiuoja į Briuselį, čia vienaip ar kitaip vis tiek grįžta“. Tikiuosi taip ir bus.

Jaunimo Europos komandos nariai Europos Sąjungos institucijose Briuselyje 2014 m. liepos 6–8 d.  lankėsi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimu. Kartu su komandos nariais Belgijos sostinėje lankėsi Europos egzamino ir Eurodebatų nugalėtojai. Daugiau informacijos apie Jaunimo Europos komandos veiklą ir galimybę tapti JEK nariais galite rasti www.pazinkeuropa.lt/jek.

Komentarai

Kitos naujienos

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Veiksmais įrodęs šiuos savo žodžius Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazistas Martynas Dargis nugalėjo ne tik jas, bet ir  pirmąjį "Eurodebatų" etapą, kurio metu Šilalėje nestigo įtampos ir diskusijų!

Kviečiame kupiškėnus ir miesto svečius atvykti į „Eurodebatų“ renginį Kupiškyje

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!