Ką rinktumeis: naktinį gyvenimą ir serenadas po langais ar skubantį milijoninį galimybių miestą?

Spausdinti Autorius: Kotryna Šlivinskaitė | 2015-04-20

Šiaulietė Karolina nesirinko – ji susipažino su abiem atvejais. Greenwich universiteto Londone studentė, dabar besimokanti Malagos universitete Ispanijoje, pasakojo savo įspūdžius, kaip jai sekasi mokytis ir pažinti kitas kultūras.

Karolina Ušinskytė Greenvičo universitete Londone kerta tarptautinių santykių studijas, o dabar pagal programos ERASMUS+ dalinių studijų programą mokosi Malagos universitete. Šiomis patirtimis vaizdžiai dalijosi balandžio 16 d. Europe Direct informacijos centro ir mano, JEK‘ės, organizuotame neformaliame renginyje.

Apie Londoną daug nepasakojo, tik po renginio paklausus jos, atsakė – jog ten priprato visur bėgti, skubėti, nes miestas – didžiulis ir net iki universiteto nusigaudavo tik per porą valandų. O ar apskritai patiko ten būti – atsakymas: nelabai... Ir matėsi iš jos akių - ją pakerėjo Ispanija, galėjai justi sklindančią šilumą ir nuoširdumą iš jos akių. Todėl visas vaizdingas ir įdomus pasakojimas sukosi apie šią temperamentingąją šalį...

Dalyvaudama ERASMUS+ dalinių studijų programoje Karolina visada buvo apsupta žmonių – tam tikslui sukurtos organizacijos, suburiančios tarptautinių mainų studentus. „Dėl bendrų renginių, susitikimų neįmanoma nesurasti draugų ar bent vieno draugo. Neįmanoma.“ – taip teigė Karolina. Vienas iš suburiančių tinklų - Erasmus Student Network (ESN), besiremiantis principu – Studentai padeda studentams. Jie vykdo miesto turus, keliones, kulinarinius vakarus, iškilus klausimams teikia informaciją. Vienas iš įdomesnių renginių – Language exchange, kur kiekvienas dalyvis užsiklijuoja ant marškinėlių tos šalies vėliavėlę, kurios kalbą nori tobulinti ir taip renginio metu su kitais dalyviais bendrauja norima kalba. Taip pat šauni programa yra ESN Buddy System, kur tu gauni vieną savo „buddy“- draugą, kuris tau įvairiapusiškai padės, kol tavo mainai tęsis.

Malagos universitetas, kuriame šiuo metu mokosi Karolina, įsikūręs Malagoje ir tai kurortinis miestas, (beje, ne toks jau ir mažas – Vilniaus dydžio), Ispanijos pietuose, tad tikrai neteko šalti. Visas šis regionas vadinasi Andalūzija ir tai labai svarbi detalė, nes ispanai – „regionalistai“ - jie pirmiausiai yra savo regiono gyventojai, o tik paskui – ispanai. Šiam regionui didelę įtaką darė arabai, ilgai valdę šį kraštą, - jie paliko daug savo architektūros, na, pavyzdžiui, daug miestelių su baltais nameliais, o kai kur susimaišiusi su ispanišku stiliumi. Karolina tai vadino arabų ir ispanų „mix‘u“, kuris tikrai patraukia turisto akį. Įdomu tai, jog kiekvienas miestas turi išlikusius didingesnius ar mažesnius arabų rūmus.

Pratęsiant maisto temą – Andalūzija – vyno, vynuogių ir alyvuogių žemė. Alyvuogės – vienas populiariausių užkandžių, kuris kavinėse patiekiamas net prie mineralinio vandens. Tačiau lietuvė labiausiai stebėjosi alyvuogėmis su česnaku. O ispanų mėgstami migdoliniai saldumynai – arabų palikimas.

Karolinai viena gražiausių tradicijų – turintis ilgą istoriją serenadų dainavimas. Susibičiuliavusi su vietine muzikantų grupele, merginai teko pasiklausyti vaikinų serenados po jos balkonu. „Merginos gali klausytis iki valios jų dainuojamų dainų, kol (kai jau sumąsto, kad gana), pakviečia juos už serenadas vakarienės valgyti“ . Tad Karolina su kitomis merginomis, savo draugus – muzikantus kankino pakankamai – apie pusvalandį, kol galiausiai pasikvietė vidun. Karolina mini, jog buvimas būryje ERASMUS studentų ar universiteto aplinkoje yra tik dalis gaunamos patirties, o galima jos gauti ir „out of ERASMUS“, susipažįstant su vietine bendruomene ir aplinka.

O kokie patys ispanai? Nors Pietūs – skurdžiausia Ispanijos dalis, tačiau, anot Karolinos, ispanai čia laimingi. Jie neturėdami nieko - džiaugiasi gyvenimu, o gavę pinigų - netaupo, išleidžia juos, nes nežinai, kas gali nutikti rytoj. „Carpe Diem“ – „Gyvenk šia diena“ - šį užrašą mergina pastebėjo kavinėse ir gatvėse, o „No pasa nada!“ – „Nesirūpink!” – tikrai bent kartą išgirsi iš ispano lūpų. O ispanai vyrai… apie juos Karolina juokavo, jog galėtų parengti atskirą pristatymą.

Diskutuodamos ir lygindamos ispanus su lietuviais, kurie dažnai yra susikaustę ar dideli darboholikai, Karolina  dar kartą patvirtino tai, jog ispanai tikrai temperamentingi ir nerūpestingi, “bet jie bent gyvena…”

O po tokio šiltų emocijų pripildyto pasakojimo, kartu su Europe Direct vadove Šiauliuose dalinomės savo nuojautomis, jog ji užsibus Ispanijoje ilgiau. “Kažkodėl aš ir taip galvoju…” – šypsojosi, lyg suvokdama, kad tikriausiai ispanišku flamenko ir nuostabia gamta mėgausis ne iki liepos mėnesio…

Komentarai

Kitos naujienos

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Pavasaris tai laikas, kuomet žmonės pradeda dažniau šypsotis ir labiau atsipalaiduoja, nes gamta pradeda atbusti. Tačiau Jaunimo Europos komandos nariai neleidžia sau atsipalaiduoti, dėl to šiandien, balandžio 24 dieną, lankiausi Alytaus rajono Kumečių pagrindinėje mokykloje!

Dvi galvos geriau nei viena? O jei 44? Galbūt sidabrinės, o gal auksinės? Žinoma, kad Auksinės!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!