Ką turi bendro ateiviai, vaivorykštės, skėtis ir Europa?

Spausdinti Autorius: Titas Kumetaitis | 2017-04-11

Balandžio 7 d. moksleiviai iš Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos neįprastai atsakinėjo į ne ką mažiau neįprastą klausimą – „kas yra Europa ir ką reiškia būti Europiečiu?“. Klausimas, iš pirmo žvilgsnio, skamba gal ir nesudėtingai, bet kokių atsakymų mes tik nesulaukėme!

Bet pirmiausia nuo pradžių. Susitikimas su Senamiesčio mokyklos mokiniais prasidėjo įprastai – nuo prisistatymo bei supažindinimo su JEK. Tačiau visiems norėjosi pajudėti, todėl padarėme mokomąjį apšilimą, kuriuo paaiškinau sudėtingą ES valstybių bendradarbiavimą bei tarpusavio priklausomybę ir ryšius.

Po tokios įžangos buvo iškilęs klausimas „ką veikia Europos Sąjunga ir kam ji reikalinga?“ Norėdamas atsakyti į šį klausimą, į pagalbą pasitelkiau šmaikščias karikatūras.  Trumpai papasakojau apie ES veikimą, jos įtaką pasaulinėje arenoje ir Lietuvai, taip pat supažindinau su mūsų galimybėmis ir teisėmis Europoje – nuo vartotojų teisių iki Šengeno bei euro.

Tačiau visgi prie ko čia ufonautai, vaivorykštės ir lietsargiai, kurie minimi antraštėje? Viskas elementaru! Po ES pristatymo, mokiniai gavo užduotį: nesikalbant, grupėmis nupiešti plakatą-graffiti, kuriame parodytų, ką jiems reiškia Europa ir Europos Sąjunga. Atsakymai maloniai nustebino! Juose buvo pavaizduota labai labai daug, tačiau leiskite išskirti įdomiausius atsakymus. Pasirodo, nupiešti ateiviai reiškia tolimą ir mokiniams nepažintą Europą, vaivorykštė simbolizavo Europos piliečių toleranciją, pakantumą bei solidarumą, o skėtis reiškia ES, saugančią savo piliečius nuo įvairiausių pavojų ir išorės blogybių.

Po viso to, pasidarėme nedidukę refleksiją, pasidarėme nuotraukų bei visiems įteikiau europietiškų lauktuvių. Dabar lauksime ateities susitikimų!

Komentarai

Kitos naujienos

Saulėtą ketvirtadienio popietę jaunimas rinkosi atviroje jaunimo erdvėje ir turėjo puikią galimybę susipažinti su Europos savanorių tarnybos savanoriais! Juk sužinoti viską iš pirmų lūpų yra žymiai naudingiau. Susitikimo metu savo patirtimis dalysis savanoriai iš Panevėžio ir savanoriai, kurie dabar atlieką tarnybą Panevėžyje.

Gegužės 8-12 dienomis Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko įvairiausios veiklos, renginiai, konkursai, užsiėmimai ir kt., skirti Europos dienai paminėti. Gegužės 10 d. man teko garbė sudalyvauti visame šitame europietiškame bume ir pravesti užsiėmimą „ES manuoju supratimu“ bei surengti Europrotų turnyrą.

Tradiciškai mokykloje viena pamoka trunka 45 minutes. Vieni sako tai per mažai, jei nori gerai išmokti dėstomą dalyką, kiti sako, kad 45 minutės, kai kuriems dėstomiems dalykams yra per daug. Vieną saulėtą penktadienio popietę praleidau su žingeidžiais gimnazistais, kurie norėjo sužinoti daugiau apie Europos Sąjungą ir paminėti Jaunimo Europos savaitę.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!