Ką turi bendro ateiviai, vaivorykštės, skėtis ir Europa?

Spausdinti Autorius: Titas Kumetaitis | 2017-04-11

Balandžio 7 d. moksleiviai iš Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos neįprastai atsakinėjo į ne ką mažiau neįprastą klausimą – „kas yra Europa ir ką reiškia būti Europiečiu?“. Klausimas, iš pirmo žvilgsnio, skamba gal ir nesudėtingai, bet kokių atsakymų mes tik nesulaukėme!

Bet pirmiausia nuo pradžių. Susitikimas su Senamiesčio mokyklos mokiniais prasidėjo įprastai – nuo prisistatymo bei supažindinimo su JEK. Tačiau visiems norėjosi pajudėti, todėl padarėme mokomąjį apšilimą, kuriuo paaiškinau sudėtingą ES valstybių bendradarbiavimą bei tarpusavio priklausomybę ir ryšius.

Po tokios įžangos buvo iškilęs klausimas „ką veikia Europos Sąjunga ir kam ji reikalinga?“ Norėdamas atsakyti į šį klausimą, į pagalbą pasitelkiau šmaikščias karikatūras.  Trumpai papasakojau apie ES veikimą, jos įtaką pasaulinėje arenoje ir Lietuvai, taip pat supažindinau su mūsų galimybėmis ir teisėmis Europoje – nuo vartotojų teisių iki Šengeno bei euro.

Tačiau visgi prie ko čia ufonautai, vaivorykštės ir lietsargiai, kurie minimi antraštėje? Viskas elementaru! Po ES pristatymo, mokiniai gavo užduotį: nesikalbant, grupėmis nupiešti plakatą-graffiti, kuriame parodytų, ką jiems reiškia Europa ir Europos Sąjunga. Atsakymai maloniai nustebino! Juose buvo pavaizduota labai labai daug, tačiau leiskite išskirti įdomiausius atsakymus. Pasirodo, nupiešti ateiviai reiškia tolimą ir mokiniams nepažintą Europą, vaivorykštė simbolizavo Europos piliečių toleranciją, pakantumą bei solidarumą, o skėtis reiškia ES, saugančią savo piliečius nuo įvairiausių pavojų ir išorės blogybių.

Po viso to, pasidarėme nedidukę refleksiją, pasidarėme nuotraukų bei visiems įteikiau europietiškų lauktuvių. Dabar lauksime ateities susitikimų!

Komentarai

Kitos naujienos

Kovo pabaigoje Panevėžio jaunimas sužinojo ne vieną scenarijų, kaip turiningai praleisti metus atrandant save!  „Jei tu nežinai ką veiksi per laisvus metus, geriau jų ir neturėk“, - teigia mentorė Agnė. Šis teiginys privertė mane susimastyti, o ką aš iš tiesų veiksiu per savo gap year?

Balandžio 5 d. Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje suorganizavau paskaitą apie vartotojų teises Europos Sąjungoje. Labai džiaugiausi, kad paskaitoje dalyvauti sutiko ir Europos vartotojų centro teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius, kasdien susiduriantis su vartotojų teisių pažeidimais ir pasiryžęs jas visas išspręsti.

Penktadienį, kovo 31 dieną,  Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka minėjo interneto savaitę. Aš jos metu surengiau paskaitą, kurios metu pristačiau Europos bendrąją skaitmeninę rinką.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!