„Kaip gi suvienyti tą Europą? Svarbiausia pradėti nuo mažų žingsnelių!“

Spausdinti Autorius: Titas Kumetaitis | 2016-11-24

Lapkričio pabaigoje po visą Lietuvą nugriaudėjo „Eurodebatų“ karštinė, kurios metu Lietuvos jaunimas užsidegęs diskutavo kaip suvienyti Europos Sąjungą? Didžiausias moksleivių individualių debatų konkursas vyko ir Ukmergėje, Antano Smetonos gimnazijoje.

Lapkričio 24 d. net 6 jaunuoliai iš Ukmergės stojo prie tribūnos išsakyti savo minčių apie ES suvienijimą:

1. Rugilė Smoliakaitė, Ukmergės Antano Smetonos gimnazija;
2. Rugilė Kolesnikovaitė, Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija;
3. Guoda Taraškevičiūtė, Ukmergės Antano Smetonos gimnazija;
4. Gabija Daunoravičiūtė, Ukmergės Antano Smetonos gimnazija;
5. Ainis Skominas, Ukmergės Antano Smetonos gimnazija;
6. Ieva Tamoševičiūtė, Ukmergės Antano Smetonos gimnazija.

Dalyvių kalbas ir debatavimo įgūdžius vertinio renginio komisija ir žiūrovai. Komisiją sudarė: Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas, Ukmergės rajono jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Dirsytė, Ukmergės rajono tarybos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Jurgita Vijūnė bei Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje komunikacijos grupės specialistas ir Jaunimo Europos komandos koordinatorius Vytenis Kviklys.

Komisijos ir žiūrovų vertinimu, nugalėtoja tapo Guoda Taraškevičiūtė, antrąją vietą laimėjo Rugilė Kolensikovaitė, trečiąją – Gabija Daunoravičiūtė. Ketvirtąją vietą konkurse užėmė Ieva Tamoševičiūtė, penktąją Ainis Skominas, o šeštoje vietoje Rugilė Smoliakaitė.

„Mano Europos suvienijimo idėja yra paremta draugyste, bendradarbiavimu ir šiltais santykiais tarp žmonių iš įvairių šalių. Kodėl? Todėl, kad ne visada racionalumas, teisingi politiniai sprendimai ar pinigai gali padėti žmonėms jaustis gerai. Žymiai dažniau lemiamą rolę vaidina jausmai. Jei visi europiečiai, būdami skirtingi, susivienys ir pradės jaustis saugiai bei užtikrintai būdami vieni tarp kitų, tai ir pati Europa pamažu atsistatys ir taps vieninga. Juk ne veltui Europos Sąjungos šūkis yra „suvienijusi įvairovę“, - sakė renginio nugalėtoja G.Taraškevičiūtė.

Visi renginio dalyviai bus apdovanoti specialiais „Eurodebatų“ prizais, o renginio Ukmergėje nugalėtoja Guoda gruodžio 11-12 dienomis keliaus į Vilnių, dalyvaus viešojo kalbėjimo mokymuose su viešojo kalbėjimo guru Igoriu Vasiliausku, vakarieniaus su Humoro klubo nariais bei, žinoma, dalyvaus „Eurodebatų“ finale, kur susigrums su kitų miestų nugalėtojais. Geriausi debatų dalyviai bus laimės pažintinę kelionę po ES institucijas Briuselyje.

Nuoširdžiai linkime Guodai sėkmės finale, o kitiems dalyviams – nenusiminti ir išbandyti savo viešojo kalbėjimo galimybes ateityje!

Nuotraukų autoriai: Karolina Nugaraitė ir Oskaras Verbickas

Komentarai

Kitos naujienos

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Lapkričio 22 dieną Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje vyko ,,Eurodebatai”.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!