Kauniečiai mokyklose rinkosi laisvąją rinką, Šengeną, lygybę ir laisvę

Spausdinti Autorius: Ugnė Litvinaitė | 2014-05-09

Artėjant šiųmečiam Europos egzaminui, nešina lankstinukais bei metodinėmis priemonėmis keliavau pas žingeidžius Kauno miesto vyresniųjų klasių moksleivius pasakoti apie Europos Sąjungą, jos institucijas ir veiklą.

Naudodami metodines priemones iš „Pažink Europą” lagaminėlio, mokiniai grupelėse aiškinosi, kuriose srityse ES priima daugiausia sprendimų bei daro didžiausią įtaką mūsų gyvenimui. Kalbėdami apie svarbiausias ES vertybes, laisves bei teikiamas galimybes mokiniai rinkosi laisvąją rinką, Šengeno zoną, lygybę, laisvę reikšti savo nuomonę vaizduojančias korteles, o kalbėdami apie sritis, kuriose ES daro didžiausią įtaką mūsų gyvenimui, bene visos grupės rinkosi eurą, ekonomiką, atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą. Kartu nagrinėjome ES biudžetą, vardijome Lietuvos narystės ES privalumus bei diskutavome apie euro įvedimą Lietuvoje.

Metodai

Paklaususi, ar remia Lietuvos narystę ES, visose klasėse išgirdau teigiamą atsakymą. Argumentuodami savo teigiamą poziciją mokiniai pabrėžė ekonominę valstybės gerovę, piliečių galimybes bei šalies politinį saugumą. Dėl euro kai kuriose klasėse šurmulio kilo daugiau, tad bandėme aiškintis, kaip yra iš tiesų.

Žemėlapis

Per turą aplankiau penkias mokyklas – „Vyturio”, Kovo 11-osios, Gedimino sporto ir sveikatinimo, „Purienų” vidurines mokyklas bei Aleksandro Puškino gimnaziją. Visų mokyklų mokiniai noriai klausėsi ir aktyviai dalyvavo pamokoje uždavinėdami bei atsakinėdami į klausimus. Per pamokas bendrai pristačiau Europos Sąjungą, jos veikimo principus, sprendimų priėmimo procesą bei pasakojau apie svarbiausias institucijas ir sritis, kuriose Europos Sąjunga daro įtaką mūsų gyvenimui.

Pažink Europą

Europos pamokų turas per Kauno mokyklų klases mane nuteikė pozityviai ir net įkvėpė svarstyti apie mokytojos specialybę. Buvo labai smagu dalytis savo žiniomis bei sulaukti atidaus dėmesio ir atsakymų, o kartais – ir padėkos „savanorei mokytojai” žodžių ir mažų dovanėlių. Sėkmės Europos egzamine ir iki susitikimo kitais metais, jaunieji ES piliečiai!

Ugnė

Komentarai

Kitos naujienos

Kelmės rajono gyventojai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti piliečių dialoge su Europos Komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Nacionalinė pyragų diena gali asocijuotis ne tik su kepiniais, bet ir tolerancija bei meile gyvūnams.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!