Kelmiškių dialogas su EK nariu Vyteniu Andriukaičiu

Spausdinti Autorius: Vismantė Gorytė | 2018-11-13

Kelmės rajonas – tai nedidelis, jaukus, kupinas istorinio paveldo kraštas. Čia nėra itin daug inovatyvių, europietiškų erdvių, prekių ar paslaugų. Autoritetingi, garsūs, garbingi žmonės - reti svečiai Kelmėje. Todėl kiekvienas tokio asmens vizitas - labai reikšmingas ir svarbus mūsų miestui. 

Spalio 30 diena - išskirtinė diena Kelmės miestui. Šią gražią rudens dieną pas mus atvyko Europos Komisijos narys, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, Vytenis Andriukaitis. Kartu su juo atvažiavo ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Abu svečiai dalyvavo Jaunimo Europos komandos narės Vismantės organizuotame piliečių dialoge tema „Maistas: kaip nešvaistyti šio turto“. Diskusiją su vietos gyventojais moderavo pats A. Pranckevičius. Susitikimo metu buvo kalbama kaip Europa yra susijusi su tuo, ką matome prekybos centruose, turguose ir galų gale savo lėkštėse. Kaip mes auginame ir vartojame maistą – nuo „šakės iki šakutės“. Koks yra mūsų santykis su inovacijomis ir mokslu šioje srityje. Ką galime kiekvienas padaryti kovoje su maisto švaistymu. Ir, žinoma, kaip užtikrinti, kad sveikas maistas pasiektų visus.

Piliečių dialoge dalyvavo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai kartu su programos „Erasmus+“ projektą koordinuojančia pedagoge Ineta Leščiauskiene, Kelmės rajono savivaldybės vicemeras Albertas Brazas, vietos žiniasklaida, bei kiti vyresnio amžiaus Kelmės rajono gyventojai.

Komentarai

Kitos naujienos

Nacionalinė pyragų diena gali asocijuotis ne tik su kepiniais, bet ir tolerancija bei meile gyvūnams.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!