Kaip saugiai pirkti internetu ir apie kitas teises

Spausdinti Autorius: Rugilė Užusėnaitė | 2017-04-05

Balandžio 5 d. Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje suorganizavau paskaitą apie vartotojų teises Europos Sąjungoje. Labai džiaugiausi, kad paskaitoje dalyvauti sutiko ir Europos vartotojų centro teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius, kasdien susiduriantis su vartotojų teisių pažeidimais ir pasiryžęs jas visas išspręsti.

Paskaitos metu pristatėme teises perkant prekes internetu, oro keleivių teises bei Europos vartotojų centro (EVC) veiklą, teikiant informaciją bei suteikiant nemokamą pagalbą sprendžiant ginčus. Lietuvos EVC  sprendžia tik tas problemas, kurias patyrė Lietuvos vartotojai kitose ES šalyse, taip pat Islandijoje, Norvegijoje ar Lichtenšteine.

Paskaitos vedėjas taip pat pateikė begalę patarimų kaip saugiai apsipirkti internetu. Jis teigė, kad visada reikia būti atsargiam ir įvertinti riziką, atkreipti dėmesį į tai, ar puslapis yra saugomas (raktelis kairės pusės viršuje), visada saugoti pirkimo kvitus ir panašius dokumentus, kurie gali pasitarnauti kaip įrodymas bei atidžiai perskaityti pirkimo – pardavimo sutarties sąlygas, ant kurių dažnai padedame varnelę net neperskaitę. Juk, galų gale, nežinome, už ką pasirašome, tad kodėl neperskaitome?

Be viso to, klausytojai galėjo uždavinėti klausimus. Taip pat buvo galima paimti lankstinukų, kuriuos klausytojai mielai pasiėmė, kad sužinotų visas savo, kaip vartotojo, teises ir nesijaustų apgaudinėjami.

Ačiū tiems, kurie atėjo, ačiū bibliotekai, kuri yra visad geranoriškai nusiteikusi priimti svečius ir organizuoti renginius bei ačiū paskaitos vedėjui A. Čebatoriui, kurio patarimai, kaip buvo girdėti iš atsiliepimų, buvo naudingi ir tikrai pravers ateityje.

Na, o jei neturėjote galimybės apsilankyti paskaitoje, informacijos taip pat galima rasti www.ecc.lt

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!