Kaip saugiai pirkti internetu ir apie kitas teises

Spausdinti Autorius: Rugilė Užusėnaitė | 2017-04-05

Balandžio 5 d. Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje suorganizavau paskaitą apie vartotojų teises Europos Sąjungoje. Labai džiaugiausi, kad paskaitoje dalyvauti sutiko ir Europos vartotojų centro teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius, kasdien susiduriantis su vartotojų teisių pažeidimais ir pasiryžęs jas visas išspręsti.

Paskaitos metu pristatėme teises perkant prekes internetu, oro keleivių teises bei Europos vartotojų centro (EVC) veiklą, teikiant informaciją bei suteikiant nemokamą pagalbą sprendžiant ginčus. Lietuvos EVC  sprendžia tik tas problemas, kurias patyrė Lietuvos vartotojai kitose ES šalyse, taip pat Islandijoje, Norvegijoje ar Lichtenšteine.

Paskaitos vedėjas taip pat pateikė begalę patarimų kaip saugiai apsipirkti internetu. Jis teigė, kad visada reikia būti atsargiam ir įvertinti riziką, atkreipti dėmesį į tai, ar puslapis yra saugomas (raktelis kairės pusės viršuje), visada saugoti pirkimo kvitus ir panašius dokumentus, kurie gali pasitarnauti kaip įrodymas bei atidžiai perskaityti pirkimo – pardavimo sutarties sąlygas, ant kurių dažnai padedame varnelę net neperskaitę. Juk, galų gale, nežinome, už ką pasirašome, tad kodėl neperskaitome?

Be viso to, klausytojai galėjo uždavinėti klausimus. Taip pat buvo galima paimti lankstinukų, kuriuos klausytojai mielai pasiėmė, kad sužinotų visas savo, kaip vartotojo, teises ir nesijaustų apgaudinėjami.

Ačiū tiems, kurie atėjo, ačiū bibliotekai, kuri yra visad geranoriškai nusiteikusi priimti svečius ir organizuoti renginius bei ačiū paskaitos vedėjui A. Čebatoriui, kurio patarimai, kaip buvo girdėti iš atsiliepimų, buvo naudingi ir tikrai pravers ateityje.

Na, o jei neturėjote galimybės apsilankyti paskaitoje, informacijos taip pat galima rasti www.ecc.lt

Komentarai

Kitos naujienos

Balandžio 7 d. moksleiviai iš Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos neįprastai atsakinėjo į ne ką mažiau neįprastą klausimą – „kas yra Europa ir ką reiškia būti Europiečiu?“. Klausimas, iš pirmo žvilgsnio, skamba gal ir nesudėtingai, bet kokių atsakymų mes tik nesulaukėme!

Kovo pabaigoje Panevėžio jaunimas sužinojo ne vieną scenarijų, kaip turiningai praleisti metus atrandant save!  „Jei tu nežinai ką veiksi per laisvus metus, geriau jų ir neturėk“, - teigia mentorė Agnė. Šis teiginys privertė mane susimastyti, o ką aš iš tiesų veiksiu per savo gap year?

Penktadienį, kovo 31 dieną,  Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka minėjo interneto savaitę. Aš jos metu surengiau paskaitą, kurios metu pristačiau Europos bendrąją skaitmeninę rinką.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!