Kokioje šalyje Kalėdos švenčiamos be Kalėdinių eglučių arba paskaita „Kalėdos įvairiose ES šalyse“

Spausdinti Autorius: Rugilė Užusėnaitė | 2015-12-19

45min – daugeliui ilgas laikotarpis. Tačiau tik ne šio trečiadienio paskaitos metu. Iš pradžių mokiniai susipažino su Jaunimo Europos Komandos veikla, aptarta, kas yra „Europos Sąjunga“ ir su kuo ji valgoma. Vėliau sekė pagrindinis tikslas – supažindinti mokinius su Kalėdomis, jų tradicijomis kitose ES šalyse. Vėliau laukė užsiėmimas, kuomet patiems vaikams reikėjo sudėlioti ES dėlionę su paveiksliukas – jie tai padarė greičiau nei buvo galima tikėtis! Nepamiršome ir klausimų – pasirodo, kad jie buvo netgi per lengvi. O kaipgi be dovanų atėjus į svečius – visi dalyviai buvo apdovanoti linksmomis knygelėmis, kai kurie už savo aktyvų dalyvavimą nuo „Kalėdų Senelio“ gavo ir šokolado. Užsėmimo pabaigoje visi buvo laimingi ir sotūs, o svarbiausia - pasisėmę naujų žinių.

Bendravimas su ketvirtokais mane privedė prie vienos išvados – naujoji karta, kuri pakeis mus, yra išties protinga. Net nustebau, kai mokiniai atsakė į visus mano klausimus, o prieš ateidama pas juos aš ilgai galvojau, ar mano paaiškinimas, kas yra Europos Sąjunga, jiems nebus per sunkus. Džiaugiuosi, kad vedžiau paskaitą smalsiems, protingiems vaikams, kurie man noriai pasakojo, kaip jie švenčia Kalėdas, kokias šalis buvo aplankę, klausinėjo, kur yra tokios šalys kaip Vokietija, Turkija. Mano apsilankymas išties nenuėjo veltui!

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!