Kupiškyje nugriaudėjo „Eurodebatai“

Spausdinti Autorius: Vygantas Valma | 2016-11-28

Pirmą kartą Kupiškyje vykę „Eurodebatai“kaitino kraują tarp keturių debatuojančių gimnazistų. Intriga buvo didžiulė, nes pirmąją vietą nuo antrosios syrė tik viena dešimtoji balo dalies.

Lapkričio 22 d. Kupiškio mieste vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame keturi miesto mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. Visi jaunuoliai pasisakė pagrindine projekto tema: Kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą?

Dalyvių kalbų klausė ir jas vertino Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas kartu su kitais komisijos nariais: Kupiškio rajono tarybos nariu, Algirdu Valiušiu ir Kupiškio jaunimo darbo centro vyriausiąja specialiste, Milda Kučinske. Tačiau nugalėtoją rinkti galėjo ne tik komisija, o ir į renginį gausiai susirinkę žiūrovai.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, nugalėtoja tapo – Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinė Rugilė Sirvydytė, kuri surinko viena dešimtąja balo daugiau už Aistę Liaudanskaitę.

Trečioji vieta atiteko – Rugilei Žalkauskaitei, o ketvirtoji Tomui Ragauskui.

„Jaunimas suvienytų Europą daugiau organizuojant meninio pobūdžio renginių ir parodų. Be to, Europos Sąjungos neįgalus jaunimas yra tokie patys menininkai, kūrėjai ir muzikantai kaip ir mes visi“, - teigia renginio nugalėtoja Rugilė Sirvydytė, kuri jau gruodžio 11-12 d. dalyvaus viešojo kalbėjimo mokymuose su Igoriu Vasiliausku, vakarienėje su Humoro klubo nariais bei varžysis „Eurodebatų“ finale Vilniuje dėl pagrindinio prizo - kelionės į ES institucijas Briuselyje.

Kiti dalyviai siūlė savo idėjas:

Aistė Liaudanskaitė: „Turime paminėti kitų šalių nepriklausomybės dienas, iškeliant tos šalies vėliavą. Per pamokas daryti vaizdo pokalbius su kitų šalių jaunimu ir domėtis jų kultūra bei rasti bendrų interesų“

Rugilė Žalkauskaitė: „Interneto sparta, tai priemonė kuria galėtume pasinaudoti vienijant Europos Sąjungą“

Tomas Ragauskas: „Kiekvienoje šalyje reiktų bendros Europos jaunimo organizacijos, kuri spręstų iškilusius sunkumus, jais dalintūsi su kitomis ES valstybėmis“

Projektą įgyvendina Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai, Kupiškyje – Vygantas Valma.

Daugiau informacijos apie projektą pateikiama interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt

Komentarai

Kitos naujienos

#Eurodebatai lapkričio mėnesį vyks >20 Lietuvos miestų. Panevėžyje „Eurodebatai“ vyks lapkričio 16 d. 16 val. atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje (Vasario 16-osios g. 10). Dalyviai debatuos tema: „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?“ ir varžysis dėl vietos „Eurodebatų“ finale Vilniuje,  kelionių į Briuselį ir dar dėl daug kitų prizų. 

Kviečiame kupiškėnus ir miesto svečius atvykti į „Eurodebatų“ renginį Kupiškyje

Europos diena yra švenčiama visoje Europos Sąjungoje. Šią dieną 1950 metais Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pristatė planą Europai, kuriame jis siūlė suvienyti anglių ir plieno pramonę ir svarbias karo priešininkes Prancūziją bei Vokietiją. Tokį sakinį galime rasti vadovėliuose ar įvairiuose leidiniuose apie ES, tačiau ES istoriją galima mokytis ir kiek kitaip ir būtent tai įrodė Varėnos „Ąžuolo“ gimnazistai.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!