Kupiškyje nugriaudėjo „Eurodebatai“

Spausdinti Autorius: Vygantas Valma | 2016-11-28

Pirmą kartą Kupiškyje vykę „Eurodebatai“kaitino kraują tarp keturių debatuojančių gimnazistų. Intriga buvo didžiulė, nes pirmąją vietą nuo antrosios syrė tik viena dešimtoji balo dalies.

Lapkričio 22 d. Kupiškio mieste vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame keturi miesto mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. Visi jaunuoliai pasisakė pagrindine projekto tema: Kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą?

Dalyvių kalbų klausė ir jas vertino Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas kartu su kitais komisijos nariais: Kupiškio rajono tarybos nariu, Algirdu Valiušiu ir Kupiškio jaunimo darbo centro vyriausiąja specialiste, Milda Kučinske. Tačiau nugalėtoją rinkti galėjo ne tik komisija, o ir į renginį gausiai susirinkę žiūrovai.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, nugalėtoja tapo – Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinė Rugilė Sirvydytė, kuri surinko viena dešimtąja balo daugiau už Aistę Liaudanskaitę.

Trečioji vieta atiteko – Rugilei Žalkauskaitei, o ketvirtoji Tomui Ragauskui.

„Jaunimas suvienytų Europą daugiau organizuojant meninio pobūdžio renginių ir parodų. Be to, Europos Sąjungos neįgalus jaunimas yra tokie patys menininkai, kūrėjai ir muzikantai kaip ir mes visi“, - teigia renginio nugalėtoja Rugilė Sirvydytė, kuri jau gruodžio 11-12 d. dalyvaus viešojo kalbėjimo mokymuose su Igoriu Vasiliausku, vakarienėje su Humoro klubo nariais bei varžysis „Eurodebatų“ finale Vilniuje dėl pagrindinio prizo - kelionės į ES institucijas Briuselyje.

Kiti dalyviai siūlė savo idėjas:

Aistė Liaudanskaitė: „Turime paminėti kitų šalių nepriklausomybės dienas, iškeliant tos šalies vėliavą. Per pamokas daryti vaizdo pokalbius su kitų šalių jaunimu ir domėtis jų kultūra bei rasti bendrų interesų“

Rugilė Žalkauskaitė: „Interneto sparta, tai priemonė kuria galėtume pasinaudoti vienijant Europos Sąjungą“

Tomas Ragauskas: „Kiekvienoje šalyje reiktų bendros Europos jaunimo organizacijos, kuri spręstų iškilusius sunkumus, jais dalintūsi su kitomis ES valstybėmis“

Projektą įgyvendina Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai, Kupiškyje – Vygantas Valma.

Daugiau informacijos apie projektą pateikiama interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt

Komentarai

Kitos naujienos

Sausio 5 dieną vienos iš Vilniaus mokyklų mokinių tarybos nariai ir Jaunimo Europos komandos narys Danielius Ilkevič praleido Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo informacijos centre. Ten jaunimas turėjo kompetencijų kėlimo mokymus, paskaitą apie bendrąją skaitmeninę rinką, pranešimą apie Lietuvos moksleivių sąjungos struktūrą ir jos veiklą bei daug daugiau.

Lapkričio 24 d. atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame 4 miesto ir 2 rajono mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. 

Gruodžio 1 dieną Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos vyriausieji, ketvirtokai, nutarė, kad egzaminams ruoštis gali padėti dalyvavimas protmūšyje apie Europos Sąjungą. Jie turėjo pasukti galvas ir atsakyti į „Europrotų“ tipo klausimus, sukeliančius juoką, nuostabą, o kartais pyktį (ypač klausimais apie maistą).

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!