Lietuvos jaunimo atstovai Briuselyje drąsiais klausimais nustebino Europos Komisijos narį Algirdą Šemetą

Spausdinti Autorius: Jaunimo Europos komanda | 2012-10-01

Rugsėjo 23–26 d. Lietuvos jaunimo grupė, sudaryta iš Jaunimo Europos komandos narių ir jaunimo organizacijų atstovų, lankėsi Briuselyje. Vizito metu jie aplankė Europos Komisiją, Europos Parlamentą, nuolatinę Lietuvos atstovybę Europos Sąjungoje, išgirdo naujausias ES aktualijas ir diskutavo su tarnautojais apie ES ir jaunimo iššūkius.

Jaunimo Europos komandos narys Algirdas Dvarionas teigė, kad „vizitas į ES institucijas padėjo sužinoti daugiau apie sprendimų priėmimo procesus ten, kur jie ir vyksta."

Susitikę su Europos Komisijos nariu Algirdu Šemeta, Lietuvos jaunimo atstovai uždavė klausimų apie Europos Sąjungos ateitį. Vizito dalyviai domėjosi naujausiais Europos Komisijos pasiūlymais dėl bankų ir fiskalinės sąjungų, valstybių federacijos kūrimo idėja. Po susitikimo „eurokomisaras“ savo Facebook puslapyje pažėrė komplimentų jaunimo grupei už jų drąsą, smalsumą ir aštrius klausimus.

Viešnagės metu dalyviai susipažino su Europos Sąjungos strategija „Europa 2020“, Europos jaunimo politika ir naujomis ES programomis jaunimui nuo 2014 m. Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Europos Sąjungos ambasadorius Raimundas Karoblis papasakojo apie diplomatų laukiančius iššūkius Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai.

Neišdildomą įspūdį vizito dalyviams paliko Europos Parlamento informacijos centre „Parlamentariume“ vykęs vaidmenų žaidimas, kurio metu jie tapo europarlamentarais. Kompiuterio valdomame žaidime dalyviai, bendradarbiaudami su Europos Komisija ir Taryba, turėjo susitarti dėl dviejų direktyvų priėmimo – tam jiems reikėjo dirbti frakcijose, komitetuose, dalyvauti konsultacijose su interesų grupėmis ir atsakyti į klausimus žurnalistams. Tai įtvirtino dalyvių žinias apie sprendimų priėmimo procesą Europos Sąjungoje.

Vizitą organizavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Europos Komisijos Vizitų skyrius.

Komentarai

Kitos naujienos

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Saulėtą ketvirtadienio popietę jaunimas rinkosi atviroje jaunimo erdvėje ir turėjo puikią galimybę susipažinti su Europos savanorių tarnybos savanoriais! Juk sužinoti viską iš pirmų lūpų yra žymiai naudingiau. Susitikimo metu savo patirtimis dalysis savanoriai iš Panevėžio ir savanoriai, kurie dabar atlieką tarnybą Panevėžyje.

Pavasaris tai laikas, kuomet žmonės pradeda dažniau šypsotis ir labiau atsipalaiduoja, nes gamta pradeda atbusti. Tačiau Jaunimo Europos komandos nariai neleidžia sau atsipalaiduoti, dėl to šiandien, balandžio 24 dieną, lankiausi Alytaus rajono Kumečių pagrindinėje mokykloje!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!