Kalvarijos jaunimas siūlo mokytis iš istorijos įkurdamas turizmo objektą ,,Molotovo linija"

Spausdinti Autorius: Dovilė Skroblaitė | 2013-09-12

Kalvarijos Vaikų ir jaunimo klubas ,,Arka" įgyvendina projektą ,,Molotovo linija", kuris finansuojamas ES programos  „Veiklus jaunimas“. Projektas prasidėjo 2013 m. rugpjūčio 1 d. ir tęsis vienerius metus. Tai yra pirmas tokio pobūdžio projektas Lietuvoje.

Projekto tikslas - skatinti jaunų žmonių pilietiškumą, prisidedant prie mūsų krašte išlikusių įtvirtinimų ruožo tvarkymo bei jo populiarinimo organizuojant ekskursijas karinio turizmo tematika, skatinančias nepamiršti mūsų istorijos.

Molotovo linija

Projekto metu bus išleistas visų savivaldybėje esančių bunkerių žemėlapis, įrengtos apžvalgos aikštelės. Vienas bunkeris bus pritaikytas jame įrengti karinę - istorinę ekspoziciją (muziejų - kuriame galės lankytis ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir kitų šalių gyventojai). Projekto metu Kalvarijos savivaldybės gyventojams jaunimas suorganizuos  3 informacinius renginius.

Iki šiol jaunimo iniciatyvinė grupė spėjo išvalyti bunkerį,ant langų ir durų uždėti grotas, pristatytė projektą Kalvarijos miesto šventės ,,Šypsausi savo kraštui“ metu.

Bunkeris 

Laukiame visų norinčių prisijungti prie projekto veiklos.

Kontaktinė informacija - tel. 8-621 44975

 

Daugiau informacijos rasite:

https://www.facebook.com/pages/Molotovo-gynybinė-linija/287033914767806?fref=ts

 

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!