Nacionalinis „Europrotų“ finalas

Spausdinti Autorius: Otilija Tolušytė | 2018-04-03

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Žaidimą, kaip ir ankstesniuose turuose, sudarė 5 etapai. Pirmasis buvo bendrų žinių, antrasis - audio turas, trečiasis - teminis turas, tai buvo Arnoldo Pranckevičiaus sudaryti klausimai, ketvirtasis - foto turas, o penktasis ir vėl bendrų žinių. Tačiau rezultatai po penkių turų buvo tokie: pirmąją vietą užėmė komanda "Agurkinė patranka" pirmavusi nuo kitų komandų 2 taškais, o antrąsias vietas užėmė komandos "Arnas Tarabilda" ir "Keep smiling". Kad išsiaiškintumėme, kuri dar viena komanda važiuos į Briuselį, vyko kapitonų užduotis - komandą atstovavę žmonės turėjo per 20 sekundžių kuo daugiau surašyti Europos Sąjungos sostinių. Ir viena sostine daugiau parašęs pergalę išplėšė komandos "Arnas Tarabilda" atstovas.

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Lapkričio 22 dieną Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje vyko ,,Eurodebatai”.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!