Pilkųjų smegenų ląstelių mankšta Simne

Spausdinti Autorius: Daiva Pilvelytė | 2016-05-16

Kaip įdomiai atšvęsti Europos dieną? Ogi susirinkus į Simno gimnazijos aktų salę mankštinti savo pilkąsias smegenų ląsteles protmūšiaujant!

Gegužės 9-osios dienos pirmadienis buvo kitoks, nei visi pirmadieniai. Jis ne toks, kaip paprastai internete vaizduojama – su keliais puodeliais kavos snaudžiant prie kompiuterių. Šis pirmadienis buvo ypatingas, nes tai – Europos dienos pirmadienis, kurio metu, vyko daug įvairių renginių. Simno gimnazijos 5-8 klasių, mišrių komandų mokiniai dalyvavo protų mūšyje, kurį parengė ne kas kitas, tačiau visą savaitę dirbusi Jaunimo Europos komandos narė Daiva. Išbandžiusi savo galimybes, mečiau iššūkį simniškiams.

Bene lengviausias klausimas buvo I turo 10 klausimas:  „Nidos gyvenvietės šiaurinėje dalyje (Skruzdynės g.) ant Uošvės kalno stovi X rašytojo, Nobelio premijos laureato Tomo Mano vasarnamis, kuriame jis su šeima praleido 1930-1932 metų vasaras. Negaudykite nusikaltėlių su Semiru Gerkhanu ir pasakykite, kokios valstybės piliečiai yra šie du žmonės (X)?

Klausiate, kuo šis klausimas atspindi Europos Sąjungą? Tai tik vienas iš daugybės klausimų, kurio atsakymas siejosi su turo ar net viso protų mūšio atsakymais. I turo atsakymų sąsaja buvo apie ES valstybes, o antrojo – apie ES mokslininkus.

Trečiasis, paskutinis turas buvo pats trumpiausias – žaibo turnyras, kurio metu, dalyviai turėjo tris kartus mažiau laiko, nei prieš tai buvusiuose turuose. Tačiau neapsigaukite, klausimai su pateiktais atsakymo variantais, buvo daug sudėtingesni, nei ankstesniuose klausimuose:

„ES vyriausiajam įgaliotiniui užsienio ir saugumo politikai tenka dar vienos svarbios pareigos. Koks tai postas?

a) Europos Parlamento narys

b) Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas

c) Už Europos kaimynystės politiką atsakingas Europos Komisijos narys

d) Europos Vadovų Tarybos pirmininkas“

Na, o Jums, pavyktų atsakyti per dvidešimt sekundžių?

Susumavus visų turų rezultatus, nugalėtoja tapo „Europiukų“ komanda!

Dėkoju Simno gimnazijos geografijos mokytojams už nuoširdumą bei pagalbą.

Komentarai

Kitos naujienos

Kelmės rajono gyventojai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti piliečių dialoge su Europos Komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Nacionalinė pyragų diena gali asocijuotis ne tik su kepiniais, bet ir tolerancija bei meile gyvūnams.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!