Pirmokai nustebino savo geografijos žiniomis

Spausdinti Autorius: Daiva Pilvelytė | 2016-05-16

Pirmokai – tai jauni, veržlūs ir trykštantys energijos vaikai, kurie visai netrukus, nuaidėjus paskutiniam skambučiui, išlydės dvyliktokus į tolimesnes keliones. Kaip gi palydėti abiturientus, jei nežinai kur išlydėsi? Tad į pagalbą atskubėjo Jaunimo Europos komanda!

Simno gimnazijos pirmokams gegužės 9 dieną surengiau pamoką apie Europos Sąjungą. 27 pirmokėliai uoliai ir stropiai mokėsi apie Europos Sąjungos teikiamas galimybes bei dalinosi savo kelionių patirtimi. Manote, kad pirmokai sugeba tik žaisti ir piešti? Jūs klystate! Simno gimnazijos mažiausieji, gilinosi įspūdžiais iš kelionių po Jungtinę Karalystę ir kitas svetingas Europos Sąjungos šalis.

„ Kaip apibūdintumėt Europos Sąjungą?“ – paklausiau. Vieni per kitus, pradėjo berti, jog Europos Sąjunga, tai „mes, Lietuva, mėlyna, žvaigždutės, šalys, didelė.“

Kad ir kaip ten bebūtų, tačiau mes ne vien sausai aptarinėjome ES galimybes, keliones, tačiau ir piešėme. Kūrybinė užduotis pranoko pati save! Vaikams, reikėjo nuspalvinti ES vėliavą ir jei nori – interpretuoti ją taip, kaip įsivaizduoja patys. Visos turėjo naujų spalvų, formų, augalų bei kitų detalių, kurios privertė aikčioti ne tik mokytojas, bet ir mus.

Pakabinę naujoviškas vėliavas, skirstėmės į komandas ir ėmėmės itin atsakingos bei sudėtingos užduoties: sudėlioti ES žemėlapį. Nežinia, ar pirmokų puikios geografinės žinios, ar azartas, lėmė nuostabius rezultatus. Jums, skaitytojai, turbūt prireiktų itin didelės sėkmės pranokti mūsų mažuosius geografus.

Paploję vieni kitiems, bei žaisdami mokomuosius žaidimus, nė nepastebėjome, kaip greitai nuaidėjo skambutis į pertrauką, tačiau visų nuostabai, pirmokai nebėgo į pertrauką. Jie dar bent pusę pertraukos užsiėmė įvairiomis veiklomis, kurias buvome paruošę.

Dėkoju Simno gimnazijos pirmokams ir jų nuostabioms auklėtojoms.

Taip pat nuoširdų AČIŪ sakau, Simno gimnazijos III g. klasės gimnazistei Gintarei Matusevičiūtei, kuri su pirmokais taip pat dalinosi įvairiais įspūdžiais bei padėjo pravesti pamoką. 

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!