Atranka į Jaunimo Europos komandą!

Birželio 21 d. baigėsi naujų narių į Jaunimo Europos komandą registracija. Liepos 5 d. paskelbsime į antrą atrankos etapą patekusius dalyvius, kurie gaus papildomas užduotis. Numatoma, kad galutiniai atrankos rezultatai paaiškės iki liepos 19 d. 

.

.

.

.

.

Kaip vyksta atranka?

 

Iki 2018 m. birželio 21 d. norinčius dalyvauti atrankoje kviečiame registruotis ČIA.

Liepos 5 d. paskelbsime į antrą atrankos etapą patekusius dalyvius, kurie gaus papildomas užduotis. Numatoma, kad galutiniai atrankos rezultatai paaiškės iki liepos 19 d. 

Komandos narius atrinksime taip, kad būtų vienodai atstovaujamos lytys ir amžiaus grupės. Pirmenybę suteiksime tiems kandidatams, kurie gyvena arba daugiausia laiko praleidžia tuose miestuose (miesteliuose), kur iki šiol nėra Jaunimo Europos komandos narių (sužinok, kuriuose miestuose jau yra veikiančių JEK narių), arba esamų narių kadencija baigiasi 2018 metais.

2018 m. JEK narių neieškome tik šiuose miestuose: Elektrėnai, Lazdijai, Mažeikiai, Naujoji Akmenė, Panevėžys, Plungė, Kaišiadorių r., Radviliškis, Rietavas, Šakiai, Šiauliai, Zarasai.

Veikla Jaunimo Europos komandoje nėra rekomenduojama baigiamosios klasės mokiniams, galimos išimtys tik ypač motyvuotiems kandidatams, kurie planuoja ateinančius dvejus metus pasilikti gyventi tame pačiame mieste.

Atrinktus kandidatus pakviesime į Jaunimo Europos komandos įvadinius mokymus, kurie vyks nuo 2018 m. rugpjūčio 22 d. iki rugpjūčio 26 d. Vilniuje ir mokymo centre „Daugirdiškės“. Dalyvavimas mokymuose yra privaloma narystės JEK sąlyga.

Atrinkti naujieji Jaunimo Europos komandos nariai pasirašys susitarimus (pavyzdį atsisiųski į savo kompiuterį), kuriame apibrėžtas narystės komandoje laikas (paprastai 2 metai), misija ir užduotys.

Kas yra Jaunimo Europos komanda?

 

Jaunimo Europos komanda yra 15–22 metų amžiaus informacijos skleidėjų, pristatančių ES temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. Šios komandos tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji turi kiekvienam iš mūsų. Jaunimo Europos komanda ne tik domisi ES veikla, bet ir perteikia savo žinias kitiems.


Kodėl verta būti JEK nariais?

 

Verta, nes JEK nariai:

 • dalyvauja mokymuose, seminaruose, konferencijose bei kituose ES tematikos renginiuose ir taip gilina savo politines, ekonomines, socialines, kultūrines žinias;
 • tobulina renginių organizavimo, viešo kalbėjimo, bendradarbiavimo įgūdžius;
 • bendrauja, dalijasi patirtimi, bendradarbiauja su savo bendraamžiais JEK esamais ir buvusiais (alumni) nariais iš visos Lietuvos. Užmezga daug naudingų pažinčių ir suranda būrį naujų draugų;
 • turi savo asmeninį puslapį svetainėje www.pazinkeuropa.lt, kurioje gali skelbti naujienas apie savo veiklą;
 • aktyviai veikiantys JEK nariai vieną kartą per savo kadenciją paprastai turi galimybę apsilankyti ES institucijose Briuselyje.

Kokie yra reikalavimai atrankoje į Jaunimo Europos komandą?

 

Ieškome jaunų žmonių, kurie:

 • mėgsta ir geba organizuoti renginius, burti komandą, bendradarbiauti su įvairiais partneriais;
 • yra komunikabilūs, moka aiškiai ir suprantamai pateikti informaciją žodžiu, raštu ir interneto socialiniuose tinkluose, geba dirbti su grupe;
 • moka vieną iš užsienio kalbų (anglų, prancūzų, vokiečių);
 • yra motyvuoti įgyvendinti bent 12 renginių (iniciatyvų) per metus;
 • domisi Europos Sąjunga, jos veikimu, supranta jos tikslus, žino arba nori sužinoti apie ES programas ir kitas galimybes jaunimui.

Privalumas kandidatams – dalyvavimas įvairiuose su Europos Sąjunga susijusiuose renginiuose ir projektuose: „Europos egzamine“, „Eurodebatuose“, „Europrotuose“, konkurse „Euroscola“, Mokomajame Europos Parlamente, Europos jaunimo parlamente; dalyvavimas programoje „Erasmus+“ arba panašiuose projektuose.

 Ką veikia Jaunimo Europos komandos nariai?

 Tam, kad įgyvendintų savo pagrindinį tikslą – padėtų bendraamžiams pažinti ES politiką ir jos įtaką kasdieniam gyvenimui, JEK nariai:

 1. Organizuoja seminarus, pristatymus, diskusijas, žaidimus ir kitokius renginius ES tematika savo mieste ar regione;
 2. Prisideda prie žinomų projektų („Europrotai“ , „Europos egzaminas“ ir kitų) įgyvendinimo;
 3. Savanoriauja su ES susijusiuose renginiuose;
 4. Skaito pranešimus mokyklose, konferencijose, kolegų organizuojamuose renginiuose;
 5. Rašo komentarus žiniasklaidai, tinklaraščius, dalijasi informacija socialiniuose tinkluose;
 6. Užsiima kita veikla, kuri prisideda prie geresnio jaunų žmonių suvokimo apie ES ir jos teikiamas galimybes.

Kiek laiko trunka JEK nario kadencija?

 

JEK nario kadencija paprastai trunka dvejus metus. Planuojama, kad su atrinktais ir mokymus baigusiais kandidatais susitarimai dėl narystės Jaunimo Europos komandos tinkle bus pasirašomi iki 2020 m. birželio 30 d.

 Ar JEK narys veikia vienas?

 

JEK nariai skatinami veikti bendradarbiaujant su partneriais tame mieste ar rajone, kuriame gyvena. JEK nariai paprastai bendradarbiauja su Europos informacijos centrais „Europe Direct“, bibliotekomis, kuriose veikia ES lentynos, jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis ir kitais JEK nariais.

JEK narių veikla koordinuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, kuri, atsižvelgdama į kasmetinius ES komunikacijos prioritetus bei siekdama aktyvaus narių įsitraukimo į tinklo veiklą, nustato minimalius JEK narių veiklos, renginių, jų pobūdžio ir sklaidos reikalavimus. Numatoma, kad JEK narys per vienerius metus turi suorganizuoti bent 12 renginių savo mieste ar regione, susijusių su jauniems žmonėms aktualia ES tematika.

Be to, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia Jaunimo Europos komandos narius į koordinacinius susitikimus, mokomuosius seminarus, teikia pagalbines komunikacijos priemones. Komandos nariams pagal galimybes apmokamos kelionės ar apgyvendinimo išlaidos renginiuose, į kuriuos Jaunimo Europos komandos narius kviečia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Ar JEK nario veikla yra apmokama?

 

Jaunimo Europos komandos nariai už savo veiklą negauna piniginio atlygio, veikia savanoriškai.

 Kas yra JEK Alumni?

Čia gali susipažinti su pilną kadenciją Jaunimo Europos komandoje išbuvusiais nariais, kurie baigę savo veiklą dalyvauja Alumni veikloje ir padeda dabartiniams komandos nariams veikti.

Daugiau informacijos apie JEK: www.pazinkeuropa.lt/jek

Komentarai

Kitos naujienos

Kelmės rajono gyventojai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti piliečių dialoge su Europos Komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Nacionalinė pyragų diena gali asocijuotis ne tik su kepiniais, bet ir tolerancija bei meile gyvūnams.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!