Rokiškyje užaugo pilietiškumo medžiai

Spausdinti Autorius: Neda Letukytė | 2015-12-20

   Apsidžiaugę, kad šiandien istorijos pamoka bus kitokia, septintokai gauna itin keistų klausimų. Kas yra pilietiškumas? O pilietis? Kokios būna jų teisės? Mokinius paraginu savo mintis išdėstyti ant obuoliukų, kurie tuoj sunoks ant mūsų pilietiškumo medžio. Didelė dalis pamokos dalyvių piliečiui kėlė sėslumo, pilietybės reikalavimus, nors nepamiršo ir patriotiškumo: „tai žmogus, kuris laikosi įstatymų, savanoriauja“. Diskusijos metu pavyko išsiaiškinti, kad, deja, ne kiekvienas pilietis yra pilietiškas, nes pilietiškumas yra „buvimas doru piliečiu“, „bendradarbiavimas su kitais“ ar „meilė savo šaliai“. Trečiasis klausimas septintokams pasirodė sudėtingiausias – didžioji dalis negalėjo konkrečiai įvardyti piliečių teisių, tačiau atsirado mokinių, kurie paminėjo teises laisvai keliauti po ES šalis, gyventi saugioje aplinkoje ar išpažinti bet kokią religiją.

   Turimas žinias apie Europos Sąjungos piliečių teises gilinome žaisdami smagų karikatūrų žaidimą. Jame dalyvavę septintokai ne tik sužinojo apie teisę oficialiai dirbti, gyventi, kurti verslą ES šalyse, siūlyti naujus teisės aktus ir t.t., bet ir susipažino su Europos sveikatos draudimo kortele, kuri itin praverčia keliaujant po ES šalis.

   Paklausti, ar sužinojo ką nors nauja apie ES piliečių teises, mokiniai vienbalsiai iškėlė žalias, pritarimą reiškiančias korteles. Pamokos dalyviai teigiamai atsakė ir į klausimą, ar tokie užsiėmimai yra reikalingi. 

Komentarai

Kitos naujienos

Balandžio 5 d. Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje suorganizavau paskaitą apie vartotojų teises Europos Sąjungoje. Labai džiaugiausi, kad paskaitoje dalyvauti sutiko ir Europos vartotojų centro teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius, kasdien susiduriantis su vartotojų teisių pažeidimais ir pasiryžęs jas visas išspręsti.

Šitaip pirmadienį skambėjo dešimtokų anglų kalbos pamoka Kuršėnuose. Pagrindinis užsiėmimo tikslas buvo supažindinti moksleivius su Jaunimo Europos Komanda, padiskutuoti ES atsiradimo, vertybių, teikiamos naudos ir ryšiu su kiekvienu iš mūsų temomis. Nors lietuvių kalba yra oficiali ES kalba, tačiau apie viską kalbėdami taip pat gilinome ir savo anglų kalbos įgūdžius! 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!