Šiek tiek apie bendrąją skaitmeninę rinką Varėnoje

Spausdinti Autorius: Rugilė Užusėnaitė | 2017-04-03

Penktadienį, kovo 31 dieną,  Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka minėjo interneto savaitę. Aš jos metu surengiau paskaitą, kurios metu pristačiau Europos bendrąją skaitmeninę rinką.

Renginio įžangos metu mano kolegė papasakojo apie pirmuosius kompiuterius pasaulyje, interneto atsiradimą bei įdomius faktus (pavyzdžiui, ar žinojote, jog pasak Jungtinių Tautų Organizacijos, atimti iš žmogaus prisijungimą prie interneto yra lygu pažeisti jo teises?).

Tuomet atėjo mano dalis apie bendrąją skaitmeninę rinką. Pasakojau apie e. prekybą, bendrosios rinkos strategiją, tarptinklinį ryšį. Taip pat paminėjau įdomius faktus, kurie, mano manymu, dažnai yra paskaitos varomoji jėga. Ar galėjote pagalvoti, jog vis dar mažai lietuvių perka internetu ne tik iš tiekėjų Lietuvoje, bet ir iš kitų šalių tiekėjų? Internetu apsiperkame kur kas rečiau nei „vidutinis“ ES pilietis. Galbūt turime įvairių baimių? Kai perkame internetu iš užsienio valstybės - labai svarbu žinoti savo teises. O apie vartotojų teises dar pasakosiu trečiadienį, tad pasinaudojau galimybe pakviesti auditoriją į kitą paskaitą.

Taip naudingai ir turiningai praėjo penktadienio popietė. Mes kupini energijos ir po pamokų (darbų), tad kreipkitės, jei norite kad pravestume kokį nors užsiėmimą. 

 

Komentarai

Kitos naujienos

Balandžio 7 d. moksleiviai iš Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos neįprastai atsakinėjo į ne ką mažiau neįprastą klausimą – „kas yra Europa ir ką reiškia būti Europiečiu?“. Klausimas, iš pirmo žvilgsnio, skamba gal ir nesudėtingai, bet kokių atsakymų mes tik nesulaukėme!

Balandžio 5 d. Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje suorganizavau paskaitą apie vartotojų teises Europos Sąjungoje. Labai džiaugiausi, kad paskaitoje dalyvauti sutiko ir Europos vartotojų centro teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius, kasdien susiduriantis su vartotojų teisių pažeidimais ir pasiryžęs jas visas išspręsti.

Lapkričio 24 d. atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame 4 miesto ir 2 rajono mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!