Šiek tiek vaflių, faktų ir gėdos neturinčių berniukų

Spausdinti Autorius: Monika Kiriejevaitė | 2016-07-19

Žadintuvas septintą valandą ryte vasaros metu – kažkas keisto bet kuriam atostogaujančiam moksleiviui, tačiau, kai laukia nuostabi diena Briuselyje, atsikelti iš lovos yra daug lengviau! Liepos 13-15 dienomis aš, kiti JEK nariai, Eurodebatų ir Europos egzamino nugalėtojai bei du savanoriai iš projekto „Kalbėkimės“ turėjome nepakartojamą progą pažinti „europietiškiausią“ miestą – Belgijos sostinę. Kelionėje klausėmės įvairių ES institucijų darbuotojų paskaitų nuo jaunimo galimybių ar įsidarbinimo iki pabėgėlių krizės ar bendrosios skaitmeninės rinkos. TAI buvo žmonės, kurie privertė dar labiau plėsti savo mąstymo ir fantazijų galimybes, siekti didesnių tikslų ir veikti. (P.S. jei įdomu, kas ten tokio kieto, pasiteirauk manęs).

Po daug išgirstų žodžių apie ES institucijas, ir patys galėjome pasijusti tikri Parlamento nariai vaidmenų žaidime apie sprendimų priėmimo procesą sąjungoje, o ir dvi direktyvas dėl vandens tausojimo ir mikro lustų mumyse pavyko priimti po ILGŲ ILGŲ derybų!

Visos kelionės metu dalyviai, pasiskirstę į penkias skirtingas grupeles, turėjome įvykdyti užduotis pagal savo temas. Maniškė: kieno balsas yra svarbiausias Europos Sąjungoje? Pavyko ar nepavyko ši užoduotis galėsite įvertinti jau netrukus! 

Na, o kaip Briuselis be vaflių, Atomiumo, kultūrų įvairovės, Parlamentariumo ir to gėdos neturinčio berniuko? Visa tai ir dar daugiau džiugimo mus, tačiau viskam, kas turi pradžią, lemta pasibaigti, o kartu lieka tik neišdildomų įspūdžių, ir.. nepanaudotas metro bilietukas! Esu be galo laiminga ir dėkinga turėjusi galimybę taip puikiai Pažint Europą.

Keli trumpi fragmentai iš Briuselio:

  1. Lankėmės viename iš 70 Europos Komisijos pastatų.
  2. Fotografavausi ten, kur tai daro Martin Schulz
  3. Parlamentariume suprasti, kas yra ES, galėtų net ir didžiausias mokslų priešas, nes ten taip cool
  4. Belgiškų vaflių reikia paragauti pirmąją kelionės dieną, nes kitaip bus gaila, jog juos valgei tik kartą ir prieš pat išvykstant
  5. Šiemet yra šlapiausi Belgijos metai per +- 138 pastaruosius metus
  6. Suvenyrų parduotuvėse daugiau skėčių, nei magnetukų (paaiškina penktą punktą)
  7. JEK yra nuostabi vieta mokytis ir tuo dalintis su kitais

Komentarai

Kitos naujienos

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Saulėtą ketvirtadienio popietę jaunimas rinkosi atviroje jaunimo erdvėje ir turėjo puikią galimybę susipažinti su Europos savanorių tarnybos savanoriais! Juk sužinoti viską iš pirmų lūpų yra žymiai naudingiau. Susitikimo metu savo patirtimis dalysis savanoriai iš Panevėžio ir savanoriai, kurie dabar atlieką tarnybą Panevėžyje.

Balandžio 5 d. Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje suorganizavau paskaitą apie vartotojų teises Europos Sąjungoje. Labai džiaugiausi, kad paskaitoje dalyvauti sutiko ir Europos vartotojų centro teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius, kasdien susiduriantis su vartotojų teisių pažeidimais ir pasiryžęs jas visas išspręsti.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!