Štai ir praslinko auksiniai antradieniai

Spausdinti Autorius: Kornelija Žilionytė | 2015-11-07

Auksiniai europrotai – įdomi ir gyvybinga sąvoka, tačiau vartotina tik tam tikru laiku, t.y. spalvingais spalio antradieniais. Ar tai įprasmino mūsų vakarus? Vienareikšmiškai TAIP!

Kiekvieną rudenišką spalio antradienį susirinkdavome į Lazdijų jaunimo centro patalpas, perstumdydavome baldus taip, kad būtų jauku bei smagu, ir – pirmyn! Patį pirmąjį etapą tikėjomės vos kelių komandų, visgi, numanytasis skaičius – 4 komandos, tačiau vos paskelbus registraciją, jų sugūžėjo netgi 12! Pamažu kilo ir konkurencija, noras laimėti, ypatingai tarp mokytojų ir mokinių, kurie nenorėjo nusileisti vieni kitiems, kas iš šono atrodė tikrai linksmai.

Buvo ir ginčų ir audringų diskusijų, tačiau viską vis tiek vainikuodavo šmaikštus juokelis, priverčiantis visą patalpą nuaidėti juoku. Protmūšis buvo gyvas. Taip galima sakyti dėl to, jog Lazdijuose tokių renginių, gebančių suvienyti visų kartų atstovus – vienetai. O ir “Auksinių Europrotų” titulas buvo labai norimas daugelio komandų. Finalas buvo labai “finališkas”: komandos nusiteikė rimtai, dalyviai nebetaip leidosi vedini į pašalines diskusijas, stengdamiesi labiau susikaupti ties komandos draugais ir  teisingo atsakymo ieškojimu. Net kelių komandas skyrė mažas taškų skirtumas, o prizinės vietos - tik kelios.

Audio klausimai – tikras dzūkų džiaugsmas, priverčiantis net rimčiausią veidą susijuokti arba pasipuošti smagiu šyptelėjimu. Nugalėtojų komanda “Fortūna” turbūt puikiai nujautė šalia su jais koja kojon žengiančia fortūną. Atsiplėšę nuo visų komandų 32 dviejų taškų skirtumu, fortūniečiai tapo Lazdijų europrotais. Apdovanoję tris prizines vietas Lazdijų savivaldybės įsteigtais prizais aptarėme žaidimo pliusus bei minusus, tačiau visų nuomonė buvo vieninga ties vienu dalyku – sekantis sezonas Lazdijų rajone tikrai bus.

Komentarai

Kitos naujienos

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Gegužės 8-12 dienomis Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko įvairiausios veiklos, renginiai, konkursai, užsiėmimai ir kt., skirti Europos dienai paminėti. Gegužės 10 d. man teko garbė sudalyvauti visame šitame europietiškame bume ir pravesti užsiėmimą „ES manuoju supratimu“ bei surengti Europrotų turnyrą.

Gruodžio 1 dieną Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos vyriausieji, ketvirtokai, nutarė, kad egzaminams ruoštis gali padėti dalyvavimas protmūšyje apie Europos Sąjungą. Jie turėjo pasukti galvas ir atsakyti į „Europrotų“ tipo klausimus, sukeliančius juoką, nuostabą, o kartais pyktį (ypač klausimais apie maistą).

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!