Susipažinkite su #eurodebatų dalyviais Panevėžyje

Spausdinti Autorius: Otilija Tolušytė | 2017-11-12

#Eurodebatai lapkričio mėnesį vyks >20 Lietuvos miestų. Panevėžyje „Eurodebatai“ vyks lapkričio 16 d. 16 val. atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje (Vasario 16-osios g. 10). Dalyviai debatuos tema: „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?“ ir varžysis dėl vietos „Eurodebatų“ finale Vilniuje,  kelionių į Briuselį ir dar dėl daug kitų prizų. 

Praėjusiais metais Panevėžio miestas sulaukė gausaus debatuotojų būrio ir pirmąją vietą užėmė Tesė Škutaitė. Šiemet mergina sutiko pasidalinti prisiminimais apie šį renginį: „Eurodebatai man, pirmiausia, įsiminė puikia atmosfera bei motyvuotais dalyviais. Visiems rekomenduoju priimti šį įššūkį, nes racionalus savo nuomonės dėstymas - galingiausias XXI a. ginklas, o būtent to galima išmokti debatuojant. Čia ne mokykla, čia galima klysti, o išmoktos pamokos tikrai pravers labiau nei cheminės formulės ar istorijos datos.“

Susipažinkite su pirmąją #eurodebatų dalyve Akvilė Šiaučiūnaitė: „Esu žingeidi ir, tikiu, kritiškai mąstanti, todėl šių metų Eurodebatų tema pasirodė artima ir reikalinga. Pridėk dar keletą savybių - iniciatyvumą, aktyvumą bei troškimą priimti mestus iššūkius ir gausi atsakymą, kodėl nusprendžiau juose dalyvauti. Ateik ir išgirsk (o dar geriau - palaikyk) mane ir mano išsakytus argumentus jau ateinantį ketvirtadienį 16 val. atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje“! Debatuoti yra pasiruošęs ir praėjusių metų dalyvis Tautvydas Klivickas: „Sveiki, esu 5-osios gimnazijos abiturientas. Debatuodamas nebe pirmus metus nutariau save paskutinį kartą išmėginti EURODEBATUOSE. Šį kartą tikiuosi panaudoti savo patirtį ir žinias, kad ir vėl visi sukurtume įdomų ir įtemptą debatą. Tad viliuosi, kad susirinks daug klausytojų ir išgirstą informaciją galės panaudoti savo gyvenimuose“. Taip pat „Eurodebatuose“ dalyvaus ir jaunimo orgnizacijų atstovė Goda: „Esu Goda Raščiūtė, Juozo Balčikonio gimnazijos antrokė. Šiuo metu esu aktyviai įsitraukusi į Panevėžio liberalaus jaunimo veiklą ir esu Panevėžio "Apskritojo stalo" valdybos narė. Debatavimas - be galo įdomi ir naudinga veikla, kuria pradėjau užsiimti atėjus į JBG. Džiaugiuosi, kad turėsiu progą išbandyti save Eurodebatuose ir diskutuoti ypač aktualia tema. Pasiklysti tarp netikros informacijos šiandien yra lengviau negu bet kada, todėl pasiryžau dalyvauti Eurodebatuose ir dar daugiau sužinoti bei išmokti“. Dar viena artėjančių debatų dalyvė Dominyka: „Esu Dominyka Vinciunaitė, Panevėžio rajono Velžio gimnazijos abiturientė. Jau ne kartą teko dalyvauti tiek įvairiuose debatuose, tiek viešojo kalbėjimo konkursuose, tiek konferencijose, kuriuose skaičiau pranešimus įvairiomis temomis, tad šį kartą nusprendžiau savo jėgas išbandyti ir Eurodebatuose. Kalbėjimas - viena mėgstamiausių mano veiklų, o kai atsiranda galimybė ne tik pasidalinti savomis idėjomis, bet dar ir pasisemti įkvėpimo iš kitų žmonių, ši veikla tampa tik dar patrauklesnė. Dalyvavimas Eurodebatuose man - dar vienas patirties šaltinis, kuris šiandien yra labai svarbus, norint pasiekti geriausią savęs versiją ateityje“. Be to pirmą kartą gyvenime debatuose dalyvaus ir Ineta Aleknavičiūtė: „Sveiki, esu Ineta, Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientė. Pastaruosius dvejus metus aktyviai veikiu Panevėžio miesto jaunimo gyvenime, vadovavau JKL Panevėžio skyriui, taip pat teko padirbėti ir su kitais projektais. Nors nesu dalyvavusi jokiuose debatuose, tačiau manau, jog tai būtų puiki proga išeiti iš komforto zonos ir išbandyti šitą naujo. Ši tema nėra man nauja, ji aktuali ir svarbi šiandienos visuomenei, tad džiaugiuosi, jog galėsiu išsakyti savo nuomonę Eurodebatuose“!

Štai taip atrodo „Eurodebatų“ dalvių prisitatymai. Ateikite palaikyti savo favorito jau lapkričio 16 d. 16 valandą AJE!

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!