Susitikimas su EST savanoriais

Spausdinti Autorius: Otilija Tolušytė | 2017-05-14

Saulėtą ketvirtadienio popietę jaunimas rinkosi atviroje jaunimo erdvėje ir turėjo puikią galimybę susipažinti su Europos savanorių tarnybos savanoriais! Juk sužinoti viską iš pirmų lūpų yra žymiai naudingiau. Susitikimo metu savo patirtimis dalysis savanoriai iš Panevėžio ir savanoriai, kurie dabar atlieką tarnybą Panevėžyje.

Pirmasis savo patirtimi dalijosi Kasparas – socialinio darbo studentas Panevėžio kolegijoje. Jis nuo pat pirmojo kurso pradžios norėjo gauti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, todėl pasirinko savanorio kelią. Iš pradžių savanoriavo Jaunuolių dienos centre Panevėžyje su sutrikusio intelekto žmonėmis, o vėliau turėjo nuostabią galimybę semtis patirties asociacijoje „Alba“ Katalonijoje, Ispanijoje. Kasparo savanorystė buvo ilgalaikė ir truko 9 mėnesius, jis dirbo su sutrikusio intelekto žmonėmis. Paklaustas kaip pasikeitė nė nemirktelėjęs atsakė: „Tapau tolerantiškesnis, kantresnis, komunikabilesnis, drąsesnis ir gavau labai daug motyvacijos siekti savo tikslų“. Taip pat turėjo galimybę pagerinti savo anglų kalbos žinias bei išmokti kalbėti ispaniškai! Savanoriui buvo sunku nusakyti žodžiais tai ką patyrė, todėl siūlo visiems išmėginti tarptautinės savanorystės galimybę!

Šiuo metu Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre savanorystę, pagal Erasmus + projektą „Pažinkime!“, atlieka trys savanorės: Isabella Maria Lonsing iš Austrijos, Sarą Garcia-Hidalgo Klok iš Ispanijos (Katalonijos) ir Florine Damion iš Prancūzijos. Projekto metu savanoriai pamokų metu bei neformaliojo švietimo veiklose padeda vaikams su specialiaisiais poreikiais, organizuoja jiems įvairias iniciatyvas, netradicinius projektus bei veda anglų kalbos pamokas. Visų merginų pradžios istorijos skirtingos... Florine tai jau antra savanorystė, prieš tai ji turėjo vieną trumpalaikę savanorsytę, o Sara pirmą kartą apie Lietuvą sužinojo tik tada, kai gavo pasiūlymą savanoriauti čia ir pirma mintis pamačius Panevėžio vaizdus buvo: „fuiii kaip čia negražu“. Tačiau dabar merginos vieningai sako, kad miestas labai gražus, ypač parkai ir senvagė, o ketvirtadienių be karaokė vakarų Tauros lofte negalės įsivaizduoti. Taip pat merginoms teko susidurti su sunkumais. Vienas iš jų buvo šalta žiema ir sniegas, juk Ispanijoje ar Prancūzijoje jo galima sakyti niekada nebūna! Kitas sunkumas – kalba. Isabella pasakojo, kaip keista jai buvo girdėti lietuvių kalbą ir kokia sudėtinga ji atrodė,  o Florine prisiminė, jog prieš skrendant į Lietuvą galima sakyti ir anglų kalbos nemokėjo, tačiau dabar kalba sklandžiai! Paklausus koks lietuviškas žodis yra gražiausias merginos paminėjo jūrą, geltona, ačiū. Tačiau sakė daugiau niekada neragaus lietuviškų patiekalų!

Nors savanoriai pasakojo skirtingas istorijas jie skleidė tą pačia žinią – išeik iš savo komforto zonos. Iš pradžių bus sunku, bet po to suprasi, jog tai buvo geriausia kas galėjo tau nutikti! #VažiuojamSavanoriauti #DiscoverEU

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!