Prisiėmėm pabėgėlių vaidmenį, kad geriau suprastume jų pasirinkimus

Spausdinti Autorius: Gabija Aurylaitė | 2016-10-25

Įstatymų nesilaikantis nusikaltėlis ar penkiametis viltimi spindinčiomis akimis? Kas iš tikrųjų yra pabėgėlis?  Atsakymo į šį klausimą Šilalėje ieškojo tarptautinio mainų projekto dalyviai iš Lenkijos, Lietuvos bei Vokietijos spalio 18 d., dalyvavę čia organizuotame simuliaciniame žaidime „Priversti bėgti“.

Šilalės Jaunimo centre vykusiame renginyje  moksleiviai iš Štavanhageno, Krašniko bei Šilalės netikėtai tapo pabėgėliais, turinčiais priimti gyvybės svarbos klausimus. Ar išleisti paskutinius grašius tapatybės dokumentui, ar geriau jais papirkti pasienietį? Laukti saugioje stovykloje, o gal, plaukti audringa jūra? Su šiomis ir dar daugiau dilemų susidūrė dar žaidimo pradžioje suformuotos komandos, siekusios savo šeimai užtikrinti kuo geresnę ateitį, prarandant minimalų kiekį turimų resursų.  Postus prižiūrėjusiems savanoriams teko išgirsti nė vieną diskusiją, pasibaigusią sprendimu – „Tai gal bėgam!?“. Ir nors daugeliui pabėgėliams iškylančių problemų suvokimui teko pasitelkti vaizduotės galias, vienos vaidinti net nereikėjo. Kalbos barjeras – buvo čia ir visiškai realus.  Anglų kalbos žinias mokykloje kremtantiems moksleiviams  diskutuoti šiomis temomis, pamirštant gimtosios kalbos žodyną,  pasirodė ne taip jau ir lengva. Iš pradžių dėl to kilo šioks toks nepasitenkinimas, tačiau vėliau prieita išvada – čia viskas suplanuota! Juk ne visi pabėgėliai puikiai kalba angliškai.

Pasibaigus simuliaciniam žaidimui kiekviena komanda pristatė kur, kaip ir kodėl  jie atsirado, ir iš likusių brangiųjų išteklių kortų būrė savo personažų ateities viziją. Žinoma, daugelio komandų ji buvo optimistiška. Juk kaip galima pripažinti, jog tavęs laukia ne toks geras likimas kaip tavo draugo? Dalyviai suprato, kad paramos organizacijos yra svarbios, o asmens dokumentai ne tik kažkoks popierėlis. Bet svarbiausia, jog kiekvienas geriau suprato, koks tas pabėgėlio kelias ir dėl kokių priežasčių žmonės jį renkasi.

Pabėgėlių krizė – viena iš aktualiausių ir daugiausia diskusijų keliančių šių dienų problemų.  Jau pripratome, kad dažnai žiniasklaidoje atsiduria vienas kitam prieštaraujantys straipsniai. Vieną  dieną  visi interneto portalai skaitytojų dėmesį traukia  skambiomis antraštėmis  „Pabėgėliai kelia teroro aktų grėsmę“, „Lytinių nusikaltimų įtariamieji Vokietijoje – pabėgėliai“, o jau kitą socialiniuose tinkluose platinamos pabėgėlių vaikų nuotraukos, o Holivudo žvaigždės dalijasi solidarumo mintimis, žinoma, nepamiršdamos grotelių #withrefugees .  Supami šie dviejų skirtingų informacijos šaltinių mes savęs klausėme – tai kas po galais yra tas pabėgėlis?  

Komentarai

Kitos naujienos

Kelmės rajono gyventojai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti piliečių dialoge su Europos Komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Nacionalinė pyragų diena gali asocijuotis ne tik su kepiniais, bet ir tolerancija bei meile gyvūnams.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!