Tapk Jaunimo Europos komandos nariu!

Iki rugpjūčio 20 d. ieškome aktyvių, Europos Sąjunga (ES) besidominčių 16–29 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos, kurie, bendraudami su kolegomis ir bendraamžiais savo miestuose ir miesteliuose, dalytųsi savo žiniomis apie ES ir jos galimybes.

.

.

.

.

JEK kviečia prisijungti

Jaunimo Europos komanda ieško smalsiausių, aktyviausių, pačių pačiausių naujų narių. Pabandyk! Daugiau info: http://bit.ly/1Iu5mq3

Posted by Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje on 2015 m. rugpjūčio 10 d.

Kaip vyksta atranka?

 

Iki 2015 m. rugpjūčio 20 d. norinčius dalyvauti atrankoje kviečiame registruotis ČIA.

Komandos narius atrinksime taip, kad būtų vienodai atstovaujamos lytys ir amžiaus grupės. Pirmenybę suteiksime tiems kandidatams, kurie gyvena arba daugiausia laiko praleidžia tuose miestuose (miesteliuose), kur iki šiol nėra Jaunimo Europos komandos narių (sužinok, kuriuose miestuose jau yra veikiančių JEK narių). Veikla Jaunimo Europos komandoje nėra rekomenduojama baigiamosios klasės mokiniams, galimos išimtys tik ypač motyvuotiems kandidatams.

Atrinktus kandidatus pakviesime į Jaunimo Europos komandos įvadinius mokymus, kurie vyks nuo 2015 m. rugsėjo 10 d. iki rugsėjo 13 d. Dalyvavimas mokymuose yra privaloma narystės JEK sąlyga.

Atrinkti naujieji Jaunimo Europos komandos nariai pasirašys susitarimus (pavyzdį atsisiųski į savo kompiuterį), kuriame apibrėžtas narystės komandoje laikas (paprastai 2 metai), misija ir užduotys.

Kas yra Jaunimo Europos komanda?

 

Jaunimo Europos komanda yra 16–29 metų amžiaus informacijos skleidėjų, pristatančių ES temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. Šios komandos tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji turi kiekvienam iš mūsų. Jaunimo Europos komanda ne tik domisi ES veikla, bet ir perteikia savo žinias kitiems.


Kodėl verta būti JEK nariais?

 

Verta, nes JEK nariai:

 • dalyvauja mokymuose, seminaruose, konferencijose bei kituose ES tematikos renginiuose ir taip gilina savo politines, ekonomines, socialines, kultūrines žinias;
 • tobulina renginių organizavimo, viešo kalbėjimo, bendradarbiavimo įgūdžius;
 • bendrauja, dalijasi patirtimi, bendradarbiauja su savo bendraamžiais JEK esamais ir buvusiais (alumni) nariais iš visos Lietuvos. Užmezga daug naudingų pažinčių ir suranda būrį naujų draugų;
 • turi savo asmeninį puslapį svetainėje www.pazinkeuropa.lt, kurioje gali skelbti naujienas apie savo veiklą;
 • aktyviai veikiantys JEK nariai vieną kartą per savo kadenciją paprastai turi galimybę apsilankyti ES institucijose Briuselyje.

Kokie yra reikalavimai atrankoje į Jaunimo Europos komandą?

 

Ieškome jaunų žmonių, kurie:

 • mėgsta ir geba organizuoti renginius, burti komandą, bendradarbiauti su įvairiais partneriais;
 • yra komunikabilūs, moka aiškiai ir suprantamai pateikti informaciją žodžiu arba raštu, geba dirbti su grupe;
 • moka vieną iš užsienio kalbų (anglų, prancūzų, vokiečių);
 • yra motyvuoti įgyvendinti bent 12 renginių (iniciatyvų) per metus;
 • domisi Europos Sąjunga, jos veikimu, supranta jos tikslus, žino arba nori sužinoti apie ES programas ir kitas galimybes jaunimui.

Privalumas kandidatams – dalyvavimas įvairiuose su Europos Sąjunga susijusiuose renginiuose ir projektuose: „Europos egzamine“, „Europrotuose“, Eurodebatuose, konkurse „Euroscola“, Mokomajame Europos Parlamente, Europos jaunimo parlamente; dalyvavimas programoje „Erasmus+“ arba panašiuose projektuose.

 Ką veikia Jaunimo Europos komandos nariai?

 Tam, kad įgyvendintų savo pagrindinį tikslą – padėtų bendraamžiams pažinti ES politiką ir jos įtaką kasdieniam gyvenimui, JEK nariai:

 1. Organizuoja seminarus, pristatymus, diskusijas, žaidimus ir kitokius renginius ES tematika savo mieste ar regione;
 2. Prisideda prie žinomų projektų („Europrotai“ , „Europos egzaminas“ ir kitų) įgyvendinimo;
 3. Savanoriauja su ES susijusiuose renginiuose;
 4. Skaito pranešimus mokyklose, konferencijose, kolegų organizuojamuose renginiuose;
 5. Rašo komentarus žiniasklaidai, tinklaraščius, dalijasi informacija socialiniuose tinkluose;
 6. Užsiima kita veikla, kuri prisideda prie geresnio jaunų žmonių suvokimo apie ES ir jos teikiamas galimybes.

Kiek laiko trunka JEK nario kadencija?

 

JEK nario kadencija paprastai trunka dvejus metus.

 Ar JEK narys veikia vienas?

 

JEK nariai skatinami veikti bendradarbiaujant su partneriais tame mieste ar rajone, kuriame gyvena. JEK nariai paprastai bendradarbiauja su Europos informacijos centrais „Europe Direct“, bibliotekomis, kuriose veikia ES lentynos, jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis ir kitais JEK nariais.

JEK narių veikla koordinuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, kuri, atsižvelgdama į kasmetinius ES komunikacijos prioritetus bei siekdama aktyvaus narių įsitraukimo į tinklo veiklą, nustato minimalius JEK narių veiklos, renginių, jų pobūdžio ir sklaidos reikalavimus. Numatoma, kad JEK narys per vienerius metus turi suorganizuoti bent 12 renginių savo mieste ar regione, susijusių su jauniems žmonėms aktualia ES tematika.

Be to, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia Jaunimo Europos komandos narius į koordinacinius susitikimus, mokomuosius seminarus, teikia pagalbines komunikacijos priemones. Komandos nariams pagal galimybes apmokamos kelionės ar apgyvendinimo išlaidos renginiuose, į kuriuos Jaunimo Europos komandos narius kviečia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Ar JEK nario veikla yra apmokama?

 

Jaunimo Europos komandos nariai už savo veiklą negauna piniginio atlygio, veikia savanoriškai.

 Kas yra JEK Alumni?

Čia gali susipažinti su pilną kadenciją Jaunimo Europos komandoje išbuvusiais nariais, kurie baigę savo veiklą dalyvauja Alumni veikloje ir padeda dabartiniams komandos nariams veikti.

Daugiau informacijos apie JEK: www.pazinkeuropa.lt/jek

Komentarai

Kitos naujienos

Tiesą sakant, iš pat pradžių žinojau, kad ši kelionė bus nuostabi. Gal kiek erzino tas faktas, kad visą savaitę Briuselyje pils lietus, tad nebus galimybės užsimauti šortų ar kokios vasarinės palaidinės. Tačiau žinodama, kad lagaminas nėra beribis ir kad važiuoju ne atostogauti, į lagaminą susidėjau oficialiam vizitui skirtus drabužius – marškinius, džinsus, švarką ir pan. Bet apie viską nuo pradžių.

Pirmokai – tai jauni, veržlūs ir trykštantys energijos vaikai, kurie visai netrukus, nuaidėjus paskutiniam skambučiui, išlydės dvyliktokus į tolimesnes keliones. Kaip gi palydėti abiturientus, jei nežinai kur išlydėsi? Tad į pagalbą atskubėjo Jaunimo Europos komanda!

Pirmadienį, gegužės 9 d. per pasaulį nugvlinijo įvairiausios šventės. Kas šventė Pergalės dieną, o kas minėjo europiečiams skirtą šventę – Europos dieną. Ją, nors ir kukliai, atšventėme ir mes.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!