Evakuacija per pamoką apie Europos Sąjungą

Spausdinti Autorius: Rugilė Užusėnaitė | 2016-12-01

Kokia paprasta darbo diena – trečiadienis, savaitės vidurys, kai pilna darbų, o savaitgalis dar toli. Ir koks netradiciškas trečiadienis buvo lapkričio 23-ioji, kai visų darbų, sunkių pamokų įkarštyje, radęs kelias laisvas pamokas, nusprendi jų nešvaistyti ir pravesti keletą pamokų apie dažnai mokiniams girdėtą, tačiau sunkiai jiems paaiškinamą sąvoką „Europos Sąjunga“. Iš tikrųjų, ji nesudėtinga ir tuo jie sugebėjo įsitikinti tą niūrią trečiadienio dieną.

Tik atėjus į klasę ir atsisėdus mokytojos vietoje pasigirsta klausimai: „kas čia bus?“ Pilietiškumo mokytoja paaiškina, kad čia – naujoji mokytoja (koks gyvenimo paradoksas, kad aš iš tikrųjų noriu būti mokytoja), kuri praves kiek netradicinę pamoką ir kad visi turi įdėmiai klausytis. Iš tikrųjų pirma pamoka eina šauniai, triukšmo ne per daugiausia, ir kai jau atidarau priešpaskutinę skaidrę ir pradedu pasakoti apie eurą, čia pasigirsta skambutis, pranešantis, kad mokykloje evakuacija. ČIA RIMTAI? Kai pagaliau prisiruošiu dėl savo užimtos dienotvarkės pristatyti ES, čia būtinai turi įvykti kažkas netikėto. Dar spėju paspausti paskutinę skaidrę, ryškiai šviečiančią „Ačiū už dėmesį“ ir kaip ir visi, čiumpu striukę ir rengiuosi. Apsirengus bėgame į koridorių, kuriame pilna kažkokių dirbtinių dūmų. Mintyse dar pagalvoju, jog gal čia specialieji efektai? Na, žinot, maždaug „kas bus, jei žlugs ES“, tipo daug dūmų, labai blogai.

Kitą pamoką vedu antrokams. Klasės galiorka šurmuliuoja, bet šiaip sekasi neblogai. Evakuacijos nėra, galima ramiai pravesti pamoką. Netgi sulaukiu klausimų (pirmą kartą per visą buvimo jek‘u laikotarpį!) ir labai linksmai praleidžiu laiką.

Paskutinę pamoką nusprendžiu pravesti pirmokams, dar tik neseniai esantiems mūsų mokykloje, todėl nespėjusiems susipažinti su manimi. Atmosfera be galo jauki. Jaučiu stiprų palaikymą iš jos. Po paskaitos dar spėju pakalbėti apie savo patirtį, apie paprastus, bet jaunimui aktualius klausimus.

Galų gale reziumė – labai keista vesti pamokas ta pačia tema, kartoti tą patį per tą patį. Suprantu, kad toks sunkus yra mokytojo darbas. Taip pat pasigaunu gripą iš kažkurios klasės – kaip sakant, „feedback‘as“. Bet labai smagiai ir turiningai praleidžiu trečiadienį. Po paskaitų, grįžusi namo, sulaukiu mielos žinutės:  „Labai įdomi paskaita buvo, tiek daug naujo sužinojau!“  Ir tada suprantu, kad visa tai darau ne veltui. J

Komentarai

Kitos naujienos

Veiksmais įrodęs šiuos savo žodžius Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazistas Martynas Dargis nugalėjo ne tik jas, bet ir  pirmąjį "Eurodebatų" etapą, kurio metu Šilalėje nestigo įtampos ir diskusijų!

Kviečiame kupiškėnus ir miesto svečius atvykti į „Eurodebatų“ renginį Kupiškyje

Balandžio 7 d. moksleiviai iš Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos neįprastai atsakinėjo į ne ką mažiau neįprastą klausimą – „kas yra Europa ir ką reiškia būti Europiečiu?“. Klausimas, iš pirmo žvilgsnio, skamba gal ir nesudėtingai, bet kokių atsakymų mes tik nesulaukėme!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!