Evakuacija per pamoką apie Europos Sąjungą

Spausdinti Autorius: Rugilė Užusėnaitė | 2016-12-01

Kokia paprasta darbo diena – trečiadienis, savaitės vidurys, kai pilna darbų, o savaitgalis dar toli. Ir koks netradiciškas trečiadienis buvo lapkričio 23-ioji, kai visų darbų, sunkių pamokų įkarštyje, radęs kelias laisvas pamokas, nusprendi jų nešvaistyti ir pravesti keletą pamokų apie dažnai mokiniams girdėtą, tačiau sunkiai jiems paaiškinamą sąvoką „Europos Sąjunga“. Iš tikrųjų, ji nesudėtinga ir tuo jie sugebėjo įsitikinti tą niūrią trečiadienio dieną.

Tik atėjus į klasę ir atsisėdus mokytojos vietoje pasigirsta klausimai: „kas čia bus?“ Pilietiškumo mokytoja paaiškina, kad čia – naujoji mokytoja (koks gyvenimo paradoksas, kad aš iš tikrųjų noriu būti mokytoja), kuri praves kiek netradicinę pamoką ir kad visi turi įdėmiai klausytis. Iš tikrųjų pirma pamoka eina šauniai, triukšmo ne per daugiausia, ir kai jau atidarau priešpaskutinę skaidrę ir pradedu pasakoti apie eurą, čia pasigirsta skambutis, pranešantis, kad mokykloje evakuacija. ČIA RIMTAI? Kai pagaliau prisiruošiu dėl savo užimtos dienotvarkės pristatyti ES, čia būtinai turi įvykti kažkas netikėto. Dar spėju paspausti paskutinę skaidrę, ryškiai šviečiančią „Ačiū už dėmesį“ ir kaip ir visi, čiumpu striukę ir rengiuosi. Apsirengus bėgame į koridorių, kuriame pilna kažkokių dirbtinių dūmų. Mintyse dar pagalvoju, jog gal čia specialieji efektai? Na, žinot, maždaug „kas bus, jei žlugs ES“, tipo daug dūmų, labai blogai.

Kitą pamoką vedu antrokams. Klasės galiorka šurmuliuoja, bet šiaip sekasi neblogai. Evakuacijos nėra, galima ramiai pravesti pamoką. Netgi sulaukiu klausimų (pirmą kartą per visą buvimo jek‘u laikotarpį!) ir labai linksmai praleidžiu laiką.

Paskutinę pamoką nusprendžiu pravesti pirmokams, dar tik neseniai esantiems mūsų mokykloje, todėl nespėjusiems susipažinti su manimi. Atmosfera be galo jauki. Jaučiu stiprų palaikymą iš jos. Po paskaitos dar spėju pakalbėti apie savo patirtį, apie paprastus, bet jaunimui aktualius klausimus.

Galų gale reziumė – labai keista vesti pamokas ta pačia tema, kartoti tą patį per tą patį. Suprantu, kad toks sunkus yra mokytojo darbas. Taip pat pasigaunu gripą iš kažkurios klasės – kaip sakant, „feedback‘as“. Bet labai smagiai ir turiningai praleidžiu trečiadienį. Po paskaitų, grįžusi namo, sulaukiu mielos žinutės:  „Labai įdomi paskaita buvo, tiek daug naujo sužinojau!“  Ir tada suprantu, kad visa tai darau ne veltui. J

Komentarai

Kitos naujienos

Lapkričio 24 d. atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame 4 miesto ir 2 rajono mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. 

Pirmą kartą Kupiškyje vykę „Eurodebatai“kaitino kraują tarp keturių debatuojančių gimnazistų. Intriga buvo didžiulė, nes pirmąją vietą nuo antrosios syrė tik viena dešimtoji balo dalies.

Tiesą sakant, iš pat pradžių žinojau, kad ši kelionė bus nuostabi. Gal kiek erzino tas faktas, kad visą savaitę Briuselyje pils lietus, tad nebus galimybės užsimauti šortų ar kokios vasarinės palaidinės. Tačiau žinodama, kad lagaminas nėra beribis ir kad važiuoju ne atostogauti, į lagaminą susidėjau oficialiam vizitui skirtus drabužius – marškinius, džinsus, švarką ir pan. Bet apie viską nuo pradžių.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!