Ukmergė juda koja kojon su Europa

Spausdinti Autorius: Titas Kumetaitis | 2015-09-22

Ukmergė, kaip ir visa Europa, paminėjo Europos judriąją savaitę. Šioje savaitėje didelę iniciatyvą parodė kone visa miesto bendruomenė – įvairios įstaigos, institucijos, įmonės ir organizacijos.  Visas miestas judėjo, krutėjo, braškino savo kaulus ir, toks jausmas, kad... atjaunėjo.

Europos judrioji savaitė, vykusi rugsėjo 16-22 dienomis, buvo pradėta atidarant sveikatingumo takus Ukmergėje bei kituose rajono miesteliuose.  Ant šių takų galima basomis pasivaikščioti ant įvairių paviršių ir taip atpalaiduoti savo pėdas bei pagerinti  kraujotaką. Savaitės eigoje buvo pagyvėjęs sveikas judėjimas - mankštinosi įmonių ir įvairių institucijų darbuotojai, mokiniai mokyklose.

Judriosios savaitės pabaigoje buvo atšvęsta, Ukmergėje jau dešimtą kartą vykstanti, tarptautinė diena be automobilio. Šia jubiliejine proga buvo surengtas masinis dviračių paradas. Jame dalyvavo kas tik netingėjo: moksleiviai, darželinukai, įvairių įmonių ir įstaigų darbuotojai, organizacijų nariai ir t.t. Nors buvo startuota skirtingose vietose, tačiau visi susibūrė bendrame finiše - Ukmergės kultūros centro aikštėje. Ten vyko koncertas, fotografijų parodos pristatymas, buvo galima pažymėti savo dviratį specialiu dviračio numeriu. Aikštės centre Ukmergės meno mokyklos mokiniai puošė specialiai šiai dienai Ukmergės autobusų parko padovanotą autobusą. Kiek atokiau nuo šventės centro vyko longboard'ų lenktynės. Visi norintys turėjo galimybę pasivažinėti ir palenktyniauti su "ilgomis riedlentėmis".

Užbaigus Europos judriąją savaitę, Ukmergės kraštas nesiliovė judėjęs. Įgavęs pagreitį, projektas nebegali sustoti, todėl vyksta iki šiol. Manoma, kad jis ir nesustos... tik kitamet gaus dar didesnį spyrį.

Komentarai

Kitos naujienos

Kelmės rajono gyventojai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti piliečių dialoge su Europos Komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Nacionalinė pyragų diena gali asocijuotis ne tik su kepiniais, bet ir tolerancija bei meile gyvūnams.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!