Varėna ruošiasi Europos egzaminui

Spausdinti Autorius: Rugilė Užusėnaitė | 2017-04-26

Šį trečiadienį, balandžio 26 dieną, Varėnos Ąžuolo gimnazijos moksleiviai turėjo kiek neįprastą pamoką – ją pravedė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Pamoką laimėti padėjo originalus ir aktualus klausimas, kurį mūsų mokykla siūlė „Europos egzaminui“ ir registravosi dalyvauti konkurse.

Į pamoką, kurios metu mokytojai galėjo šiek tiek atsipūsti, sugužėjo gausus būrys gimnazijos mokinių. A. Pranckevičius ne tik pasidalino savo patirtimi, pradedant baisiu košmaru, simbolizuojančiu pasaulio griūtį, baigiant penkiais Europos scenarijais, kurie šių dienų Europai yra be galo aktualūs, tačiau ir kvietė apmąstyti Europą be Europos Sąjungos, užduodamas retorinį klausimą: „Kas būtų, jei Europos Sąjunga žlugtų?“ Juk šių dienų žiniasklaidoje, o gal net aplinkoje dažnai girdime blogiausius Europos scenarijus, kurių išsipildymu džiaugtųsi populistai, ksenofobai ir kiti įvairaus plauko žmonės, tikintys Europos projekto žlugimu. Tad A. Pranckevičius nuramino mūsų auditoriją, tikino, jog po šių, dažnai vadinamų pragaištingų metų laikotarpio ateis šviesesni laikai ir mums nereiks kvestionuoti Europos Sąjungos likimo.

Be visų žinių, kurią mums suteikė ši Europos pamoka, tapome daug labiau motyvuoti keisti savo, savo bendruomenės gyvenimus. Šio žymaus žmogaus patirtis įrodė, jog tik atkakliai siekdami tikslų ir nepasiduodami mes galėsime keisti pasaulį ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos lygmeniu. Tad galima tik pasidžiaugti, kad tokių konkursų dėka yra iš naujo atrandami regionai ir įpučiama viltis tiems, kurie galbūt seniai ją prarado: Europos ateitis yra mūsų visų ateitis ir tik nuo mūsų priklauso, kokią Europą išvysime rytoj.

Komentarai

Kitos naujienos

Tiesą sakant, iš pat pradžių žinojau, kad ši kelionė bus nuostabi. Gal kiek erzino tas faktas, kad visą savaitę Briuselyje pils lietus, tad nebus galimybės užsimauti šortų ar kokios vasarinės palaidinės. Tačiau žinodama, kad lagaminas nėra beribis ir kad važiuoju ne atostogauti, į lagaminą susidėjau oficialiam vizitui skirtus drabužius – marškinius, džinsus, švarką ir pan. Bet apie viską nuo pradžių.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!