Varėnoje pasirodė R. Šumanas bei V. Čerčilis

Spausdinti Autorius: Rugilė Užusėnaitė | 2017-05-10

Europos diena yra švenčiama visoje Europos Sąjungoje. Šią dieną 1950 metais Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pristatė planą Europai, kuriame jis siūlė suvienyti anglių ir plieno pramonę ir svarbias karo priešininkes Prancūziją bei Vokietiją. Tokį sakinį galime rasti vadovėliuose ar įvairiuose leidiniuose apie ES, tačiau ES istoriją galima mokytis ir kiek kitaip ir būtent tai įrodė Varėnos „Ąžuolo“ gimnazistai.

Prieš protmūšį apie vystomąjį bendradarbiavimą bei tūkstantmečio tikslus netikėtai į sceną išėjusi JEK narė Rugilė pranešė staigmeną – prieš protmūšį bus suvaidinta dalelė iš Europos Sąjungos istorijos – nuo Šaltojo karo laikų iki reikšmingo įvykio – Romos sutarties pasirašymo. Vaidinimą nelauktai pradėjo V. Čerčilis (R. Skamarakas) su savo garsiąja fraze, jog „ant žemyno nusileido geležinė uždanga“. Jį nuraminti atėjo D. Maršalas (L. Būda), besišvaistydamas JAV doleriais (prisiminkime Maršalo planą). Vėliau sekė Ž. Monė (A. Šemeška) idėjos, kurias perskaitė R. Šumanas (D. Vičkačka). Garsiąją deklaraciją jis perskaitė gegužės 9d., kuri švenčiama kaip Europos diena, todėl scenoje demonstratyviai  buvo užpūsta žvakutė ant ES simbolika papuošto keksiuko. Vaidinimui tęsiantis, nepamirštas ir EAPB įkūrimas bei garsioji plytelė, kurią pavadavo akmuo, rastas darže (D. Rutkauskas, M. Jakelevičius). Ir galiausiai – istorinė data – 1957m., kai pasirašyta Romos sutartis. Suvaidinus šią sceną, paskutinį vaidmenį atliko Romos Popiežius (L. Macijauskas). Prie renginio įgyvendinimo labai prisidėjo R. Rusaitė, taip pat pagelbėjo D. Bingelytė.

Toks gausus būrys aktorių sukūrė nepakartojamą atmosferą ir supažindino publiką su ES istorija, kuri, pasirodo, gali būti netgi labai įdomi! Publika plojo, o vaidinimo metu dažnai ir nusijuokdavo, tad aktoriai savo vaidmenį atliko nepriekaištingai.

Dabar jaunieji aktoriai gali atsipūsti, tačiau istorija Romos sutartimi nesibaigia. Kas žino, gal ateity išvysime ir tolesnę istorijos įvykių seką, apie kurią Varėna sužinos taip pat netradiciniu būdu!

Komentarai

Kitos naujienos

Kelmės rajono gyventojai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti piliečių dialoge su Europos Komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Nacionalinė pyragų diena gali asocijuotis ne tik su kepiniais, bet ir tolerancija bei meile gyvūnams.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!