Veiksmo savaitė Kumečių pagrindinėje mokykloje

Spausdinti Autorius: Daiva Pilvelytė | 2017-04-24

Pavasaris tai laikas, kuomet žmonės pradeda dažniau šypsotis ir labiau atsipalaiduoja, nes gamta pradeda atbusti. Tačiau Jaunimo Europos komandos nariai neleidžia sau atsipalaiduoti, dėl to šiandien, balandžio 24 dieną, lankiausi Alytaus rajono Kumečių pagrindinėje mokykloje!

Visa mano kelionė prasidėjo nuo to, jog Kumečių pagrindinės mokyklos autobusiukas atvažiavo manęs pasiimti. Taip, mokykla specialiai man skyrė visą autobusiuką! Argi ne smagu? Smagu! Iš mokyklos vairuotojo spėjau sužinoti ne tik, kiek mokosi toje mokykloje mokinių, tačiau ir tai, jog aš buvau pirmoji, jų mokykloje vykstančios veiksmo savaitės – viešnia! Labai pakilia nuotaika įžengiau į mokyklą, kur fojė mane pasitiko Austėja Dzikavičiūtė, mergina, kuri mane ir pasikvietė į savo žavią mokyklą.

„Mūsų mokykla nėra didelė, tačiau labai jauki“ – pasakojo Austėja. Iš tiesų, patekusi į istorijos kabinetą pajaučiau tvyrančią labai teigiamą atmosferą, kuri dar labiau motyvavo kuo tiksliau ir įdomiau perteikti savo žinias apie Europos Sąjungą mokiniams.

Nuskambėjus skambučiui į pamoką, visų pirmą prisistačiau ir papasakojau apie Jaunimo Europos komandos veiklą, apie tai, kodėl nusprendžiau tapti šios komandos nare ir žinoma, apie aktyvią veiklą ir jos privalumus. Taip pat, labai daug dėmesio šią pamoką skyriau Erasmus+ programoms, jų struktūroms ir kodėl verta dalyvauti skirtingose programose. Mokiniai iš Kumečių patys dalinosi savo patirtimi ir tuo, jog prieš keletą metų dalyvavo mainų programoje! Besidalinant įspūdžiais, nutarę, kokie yra Erasmus+ programos teigiami aspektai, nuaidėjo skambutis, tačiau visi liko sėdėti savo vietose ir įdėmiai manęs klausėsi.

Ši mokykla ne tik labai jauki, tačiau tiek mokyklos administracija, tiek mokiniai labai šilti ir draugiški. Labai smagu apsilankyti tokiose aktyviose mokyklose, kaip ši. Tikiuosi tai buvo mano ne paskutinė kelionė į šį kraštą ir džiaugiuosi jog kartu su Kumečių pagrindinės mokyklos mokinukais suradome naujų pavyzdžių ir aptarėme labai daug skirtingų temų!

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!