Žymė: europietis

Tradiciškai mokykloje viena pamoka trunka 45 minutes. Vieni sako tai per mažai, jei nori gerai išmokti dėstomą dalyką, kiti sako, kad 45 minutės, kai kuriems dėstomiems dalykams yra per daug. Vieną saulėtą penktadienio popietę praleidau su žingeidžiais gimnazistais, kurie norėjo sužinoti daugiau apie Europos Sąjungą ir paminėti Jaunimo Europos savaitę.

Tiesą sakant, iš pat pradžių žinojau, kad ši kelionė bus nuostabi. Gal kiek erzino tas faktas, kad visą savaitę Briuselyje pils lietus, tad nebus galimybės užsimauti šortų ar kokios vasarinės palaidinės. Tačiau žinodama, kad lagaminas nėra beribis ir kad važiuoju ne atostogauti, į lagaminą susidėjau oficialiam vizitui skirtus drabužius – marškinius, džinsus, švarką ir pan. Bet apie viską nuo pradžių.

Pirmadienį, gegužės 9 d. per pasaulį nugvlinijo įvairiausios šventės. Kas šventė Pergalės dieną, o kas minėjo europiečiams skirtą šventę – Europos dieną. Ją, nors ir kukliai, atšventėme ir mes.

2015-12-09

Gruodžio 9 diena – tarptautinė kovos su korupcija diena. Šią dieną Simno gimnazijos 10-tų klasių mokiniai paminėjo debatais, kurių pagrindinė tema buvo „Europos sąjungoje turėtų būti griežtesnė antikorupcinė politika".

Pagirių gimnazijoje suorganizavau pirmą paskaitą apie Europos Sąjungą. Mokiniams buvo įdomu išgirsti naujos informacijos apie ES. Visi žinojo, kas yra ES, bet daugelis negalėjo pateikti konkrečių pavyzdžių. Užsiėmimo metu dalyviams ne tik pasakojau, bet ir daviau praktinių užduočių, kurios padėjo įsijausti į ES institucijų veiklą.

Kokios vertybės vienija Europos Sąjungos šalis nares? Kuo skiriasi ES Taryba nuo Europos Tarybos? Ar Europos Sąjunga tėra ekonominė bendrija? Į panašius klausimus praeitą savaitę bandė atsakyti Bernardo Brazdžionio pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Kokią įtaką Europos Sąjunga daro mūsų kasdienybei? Kelionėms, aplinkai, švietimui, mūsų teisėms...? Turite apie tai nuomonę? Tuomet kviečiame dalyvauti konkurse „Europa mano gyvenime“ . Savo pastebėjimus galite išreikšti vaizdine forma – tai gali būti nuotrauka, video, infografikas ar pan.

Labai džiaugiuosi, kad atradau Santaros - Šviesos klubą, kuris kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį renkasi Kaune ir vykdo diskusijas įvairiausias klausimais. Prieš mėnesį buvo kalbama apie gyvenimą, kaip džiazą, o praėjusį penktadienį palėpėje didžiausias dėmesys buvo skirtas artėjantiems rinkimams. Nebuvo išskirti Europos Parlamento ir Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai, bendrai kabėta apie žmonių motyvaciją dalyvauti rinkimuose, bandyta atsakyti į pagrindinį diskusijos klausimą – ką žmonės turėtų daryti per rinkimus – balsuoti ar protestuoti ir sugadinti biuletenį.

Įdomu, kurios nuotraukos laimėjo Jaunimo Europos komandos organizuotą fotografijų konkursą „Europa – tai AŠ“?

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!