Žymė: europrotai

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Gegužės 8-12 dienomis Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko įvairiausios veiklos, renginiai, konkursai, užsiėmimai ir kt., skirti Europos dienai paminėti. Gegužės 10 d. man teko garbė sudalyvauti visame šitame europietiškame bume ir pravesti užsiėmimą „ES manuoju supratimu“ bei surengti Europrotų turnyrą.

Gruodžio 1 dieną Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos vyriausieji, ketvirtokai, nutarė, kad egzaminams ruoštis gali padėti dalyvavimas protmūšyje apie Europos Sąjungą. Jie turėjo pasukti galvas ir atsakyti į „Europrotų“ tipo klausimus, sukeliančius juoką, nuostabą, o kartais pyktį (ypač klausimais apie maistą).

Pirmadienį, gegužės 9 d. per pasaulį nugvlinijo įvairiausios šventės. Kas šventė Pergalės dieną, o kas minėjo europiečiams skirtą šventę – Europos dieną. Ją, nors ir kukliai, atšventėme ir mes.

Dvi galvos geriau nei viena? O jei 44? Galbūt sidabrinės, o gal auksinės? Žinoma, kad Auksinės!

Gruodžio 8 dieną Pasvalyje „Auksinių Europrotų“ turnyras baigėsi „IKI 30“ komandos triumfu! Paskutinįjį etapą dalyviai kaip visada buvo be galo kūrybingi, išradingi, žavūs bei protingi.

„12 antradienių? Neįmanoma, niekaip, be šansų..“ – mintys, kurios sukosi galvoje sužinojus, kad vykdysiu 12 Auksinio Europroto turnyrų. Dabar į šitą skaičiu žiūriu su ilgesiu ir svarstau, kodėl laikas bėga taip greitai?

Auksiniai europrotai – įdomi ir gyvybinga sąvoka, tačiau vartotina tik tam tikru laiku, t.y. spalvingais spalio antradieniais. Ar tai įprasmino mūsų vakarus? Vienareikšmiškai TAIP!

O Pasvalyje antradieniai patys šauniausi. Kodėl? Ogi atsakymas paprastas - vyksta „Auksiniai Europrotai“. Į šio žaidimo turnyrą, kuris vyksta Pasvalio kultūros centre susirenka intelektualiausi pasvaliečiai, kupini azarto, išmonės bei noro nugalėti. 

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!