Žymė: kelionės

Tiesą sakant, iš pat pradžių žinojau, kad ši kelionė bus nuostabi. Gal kiek erzino tas faktas, kad visą savaitę Briuselyje pils lietus, tad nebus galimybės užsimauti šortų ar kokios vasarinės palaidinės. Tačiau žinodama, kad lagaminas nėra beribis ir kad važiuoju ne atostogauti, į lagaminą susidėjau oficialiam vizitui skirtus drabužius – marškinius, džinsus, švarką ir pan. Bet apie viską nuo pradžių.

JEK'ės įspūdžiai iš pažintinės kelionės į Briuselį liepos 13-15 dienomis! 

Pirmokai – tai jauni, veržlūs ir trykštantys energijos vaikai, kurie visai netrukus, nuaidėjus paskutiniam skambučiui, išlydės dvyliktokus į tolimesnes keliones. Kaip gi palydėti abiturientus, jei nežinai kur išlydėsi? Tad į pagalbą atskubėjo Jaunimo Europos komanda!

„Nebūk zombis – netinginiauk! Geriau dalyvauk, pažink, veik ir mėgaukis turiningu gyvenimu! ES tau „ant lėkštutės“ laiko nuostabiausius pasiūlymus. Juk būtų nuodėmė tuo nepasinaudoti, ar ne?“.

Ukmergė, kaip ir visa Europa, paminėjo Europos judriąją savaitę. Šioje savaitėje didelę iniciatyvą parodė kone visa miesto bendruomenė – įvairios įstaigos, institucijos, įmonės ir organizacijos.  Visas miestas judėjo krutėjo, braškino savo kaulus, ir, toks jausmas, kad... atjaunėjo.

Palanga ir Briuselis – du labai skirtingi ir nepalyginami miestai. Nuvykęs į Belgijos ir Europos Sąjungos sostinę patyriau kultūrinį šoką. Kodėl? Kainos du kartus, o kai kur ir tris kartus didesnės nei Lietuvoje, viešieji tualetai vyrams – tiesiog atviri pisuarai gatvėse, žmonės su nepažįstamais žmonėmis atsisveikindami pasibučiuoja, o namo grįžti teko su... Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku. Trys dienos Briuselyje kartu su Jaunimo Europos komanda, Europos egzamino ir Europos jaunimo savaitės renginio „Idėja+“ nugalėtojų delegacija į pažintinę kelionę į Briuselį ilgai nedils iš atminties.

Dažnai girdi, kad mokslo metais keliauti neįmanoma? O gal galvoji, kad į Europos Parlamentą patekti paprastam mirtingajam yra neįmanoma? Visa tai yra netiesa ir vienam Jaunimo Europos nariui Lukui Kaminskiui teko šias speliones išsklaidyti.

„Man labai smagu, kad apie toleranciją kalbama ne tik tada, kai būna tarptautinė tolerancijos diena, bet ir vėliau. Juk tai svarbi problema ne tik tą savaitę, bet visus metus." - po pamokos su Jaunimo Europos komandos nare Juste, kalbėjo pirmokė. 

Gražią ir saulėtą trečiadienio popietę Platelių jaunimas keliavo po vieną iš senųjų žemynų, žaisdami stalo žaidimą „EurOpa“.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!