Žymė: naujienos

Rodyti naujesnes

Spalvingi balionai, Europos Sąjungos vėliavėlės, nuolat kartojami žodžiai „Europos Sąjunga“, be galo gera nuotaika ir stebuklai – taip trumpai galėčiau apibūdinti 2016-ųjų Europos dieną. Kada nors norėjote pabūti dvejose vietose vienu metu? Aš to išmokau!

Vasario 15-19 d. per Lietuvą praskriejo „Eurodebatų: viešojo kalbėjimo iššūkio“ karštinė! Vasario 18 d. viešojo kalbėjimo kova vyko ir Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje, kurioje kovėsi net 5 Ukmergės jaunuoliai.

 

Dvi galvos geriau nei viena? O jei 44? Galbūt sidabrinės, o gal auksinės? Žinoma, kad Auksinės!

„12 antradienių? Neįmanoma, niekaip, be šansų..“ – mintys, kurios sukosi galvoje sužinojus, kad vykdysiu 12 Auksinio Europroto turnyrų. Dabar į šitą skaičiu žiūriu su ilgesiu ir svarstau, kodėl laikas bėga taip greitai?

Kauno Simono Daukanto progimnazijoje jaunieji Mokinių tarybos nariai  aiškinosi, ką jiems siūlo Europos Sąjunga, kaip tuo pasinaudoti ir nepasiklysti ES teisių ir galimybių labirinte.  

„Nebūk zombis – netinginiauk! Geriau dalyvauk, pažink, veik ir mėgaukis turiningu gyvenimu! ES tau „ant lėkštutės“ laiko nuostabiausius pasiūlymus. Juk būtų nuodėmė tuo nepasinaudoti, ar ne?“.

Sekmadienio rytą Umiastovskių rūmuose susirinkę jauni vilniečiai prie arbatos puodelio, skanaudami prancūziškus ragelius, kalbėjo apie pabėgėlių integracijos problematiką Lietuvoje. Vyko Jaunimo Europos komandos ir Vilniaus klubo jaunimo renginys „Jaunojo Vilniaus pusryčiai: pabėgėliai Lietuvoje – misija į Marsą?“. Nors aiškaus šios misijos vairininko ir kurso dar nėra, diskusijos pašnekovai įvardijo svarbiausius iššūkius.

Rugpjūčio 21 - 23 dienomis Palangoje jau trečiąjį kartą įvyks Jaunųjų žurnalistų festivalis „Dramblys 2015“. Šiais metais organizatoriai žurnalistiką susies ne tik su gyvūnu - drambliu, bet ir su maistu. Norintieji sužinoti kuo panašus žurnalistas ir dramblys bei kuo čia dėtas maistas turėtų suskubti registruotis, nes registracija į Jaunųjų žurnalistų festivalį "Dramblys 2015" uždaroma jau rugpjūčio 17 dieną. Jaunųjų žurnalistų susitikime susirinks kelios dešimtys jaunųjų žurnalistų pasirengusių tapti orios ir garbios žurnalistikos puoselėtojais.

Europos dieną bei Europos Jaunimo Savaitę  troškūniečiai minėjo su trenksmu. Nepakartojamai gražią bei šiltą šeštadienio dieną,  šešios komandos susirinko į Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos kiemą, siekdami vieno tikslo – įrodyti, jog jų komanda pati geriausia. Visus jaunus žmones subūrė Europos dienai skirtas „ActionBound“ ralis Troškūnuose arba – orientacinės kitaip.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!