Dalyvauk „Eurodebatuose“ tema „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?“

Spausdinti 2017-10-16

Kur ir kada?

„Eurodebatai“ vyks 2017 m. lapkričio 6–24  dienomis dvidešimt dviejuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Registruodamasis galėsi pasirinkti, kuriame mieste pageidauji dalyvauti. Pirmos vietos laimėtojai pateks į „Eurodebatų“ nacionalinį finalą, kuris vyks 2017 m. gruodžio 11 d. Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje.

Kas gali dalyvauti?

 „Eurodebatuose“ gali dalyvauti vyresniųjų klasių (9–12) mokiniai. Dalyviams nėra būtina išankstinė viešojo kalbėjimo ar debatavimo patirtis.

Iki spalio 29 d. reikia užpildyti registracijos anketą.

Kokie bus prizai:

- žurnalo „IQ“ prenumerata visiems „Eurodebatų“ dalyviams;

- nugalėtojai laimės galimybę savo idėjas pristatyti ir diskutuoti „Eurodebatų“ nacionaliniame finale gruodžio 11 d. Vilniuje.

Finalo dalyviai taip pat laimės:

- viešojo kalbėjimo mokymus gruodžio 10 d. Vilniuje, kuriuos ves viešojo kalbėjimo guru Igoris Vasiliauskas;

- paskaitą apie strateginę komunikaciją ir apsilankymą Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamente;

- vakarienę su „Humoro klubo“ nariais.

„Eurodebatų“ finalo nugalėtojai laimės:

- pažintinę kelionę lėktuvu į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje;

- kvietimus į festivalį „Login 2018“.

 Kaip vyks „Eurodebatai“?

„Eurodebatai“ – individualūs debatai, per kuriuos pristatomos idėjos ir diskutuojama, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje.

Užsiregistravę ir patvirtinimą gavę dalyviai turės parengti ir pristatyti 3 minučių trukmės kalbą tema „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?“. Po kiekvieno dalyvio kalbos vyks 3 minučių trukmės klausimų ir atsakymų sesija, per kurią kiti debatų dalyviai galės užduoti klausimus prieš tai kalbėjusiam debatų dalyviui. Antrajame etape dalyviai turės sureaguoti į kitų dalyvių kalbas ir pasisakymus (1 minutė). Po visų dalyvių kalbų, klausimus debatininkams užduos konkurso komisija ir žiūrovai. Trečiajame etape dalyviai turės apibendrinti savo poziciją ir idėjas (1 minutė).

Kalbas vertins ir nugalėtoją rinks komisija (70 proc. galutinio balo vertės) bei renginio žiūrovai (30 proc. galutinio balo vertės).

Informaciją apie miestų renginius pateikiame feisbuke. Atrinkti ir neatrinkti dalyviai bus informuoti registracijos metu nurodytu el. paštu.

Kas organizuoja?

„Eurodebatus“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai, bendradarbiaudami su Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijomis, žurnalu „IQ“, „Humoro klubu“ ir festivaliu „Login“.

Jei turi klausimų – susisiek su JEK nariais arba el. paštu eurodebatai@eurohouse.lt

Komentarai

Kitos naujienos

2017 m. gruodžio 11 d. Vilniuje, Europos namuose, paaiškėjo geriausi „Eurodebatų“ oratoriai. Šiemet geriausius išrinkti buvo ypač sunku, todėl 1 vietą pasidalijo net du dalyviai - Akvilė Šiaučiūnaitė iš Panevėžio ir Martynas Dargis iš Šilalės. Trečioji vieta atiteko Karoliui Živulskui iš Elektrėnų. Visi finalo dalyviai laimėto pakvietimus į „Login” festivalį, o prizines vietas užėmę finalininkai džiaugsis ir pagrindiniu prizu - pažintiniu vizitu į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

 

Lapkričio mėnesį dvidešimt dviejuose Lietuvos miestuose vyko didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Pirmojo etapo nugalėtojai gruodžio 11 dieną susitiks „Eurodebatų“ finale Vilniuje.

 

Lapkričio 6–23 dienomis dvidešimtyje Lietuvos miestų vyks didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Vyresniųjų klasių moksleiviai diskutuos apie tai, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje. Ateik, išgirsk, užduok klausimus ir išrink nugalėtoją!

 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!