Dalyvauk filmukų konkurse „Aš+50“

Spausdinti 2012-10-05

Ką veiksi Tu po 50 metų? Keliausi aplink pasaulį, organizuosi šachmatų čempionatus, grosi būgnais ar megsi kojines? O galbūt kiauras dienas sėdėsi ant suoliuko ir skaitysi knygas, kurioms neradai laiko anksčiau? O gal kasdien pirksi loterijos bilietus... arba leisi laimėtus pinigus?

Konkursas „Aš+50” kviečia kurti filmukus apie tai, kokie būsime po 50 metų. Fantazuok, filmuok, montuok ir, įkėlęs kūrinį į „Youtube“ tinklą, registruokis štai čia iki lapkričio 30 d.

Konkurso laimėtojų laukia režisūros kursai, abonementai į kino teatrą (nemokamas kinas visus metus!) arba pietūs su kino pasaulio atstovais!

Konkursas skirtas Europos Sąjungos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metams paminėti. Kodėl reikalingi tokie metai? Todėl, kad senėjimas dažnai suprantamas kaip našta ar grėsmė. Todėl, kad tada sulėtėja gyvenimo būdas, o visuomenė neslepia priešiškumo vyresniems žmonėms... Bet juk ne metai – esmė, ar ne? Koks Tu būsi po penkiasdešimties metų?

Filmuko konkurso „Aš+50” taisyklės

1. Konkurso idėja – pagarba garbiam amžiui ir geresnis vyresnių žmonių supratimas.

2012 m. Europos Sąjungoje paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Kodėl prireikė tokių metų? Senėjimas dažnai suprantamas kaip našta ar grėsmė. Baiminamasi senatvės ligų, sulėtėjusio gyvenimo būdo, visuomenės priešiškumo vyresniems žmonėms. Bet juk ne visi senatvės sulaukę žmonės užsidaro savyje arba tampa piktais bambekliais. Daugelis jų keliauja, mokosi universitete, šoka ir dainuoja.

O koks būsi Tu po penkiasdešimt metų? Konkurse „Aš+50” kviečiame kurti filmukus, kurie padėtų dalyviams susimąstyti apie tai, kokie jie bus senatvėje. Tuo pačiu kviečiame pažvelgti į senatvę kitu, pozityvesniu kampu. Galbūt senatvė gali įkvėpti, nudžiuginti, nustebinti? O vyresni žmonės pasirodyti kaip labai šviesūs ir ne mažiau pašėlę?

Konkurso dalyvių filmukai turėtų būti originalaus turinio ir atskleisti nurodytą idėją. Daugiau informacijos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metų tema galite rasti čia: http://europa.eu/ey2012/ey2012.jsp?langId=lt   

2. Konkursui dalyviai turi pateikti vieną iki 2 min. trukmės vaizdo filmuką.

3. Konkurse gali dalyvauti jaunuoliai nuo 15 iki 26 metų. Filmuką gali kurti vienas žmogus arba grupė iki 3 žmonių. Laimėjimo atveju pagrindiniais prizais apdovanojamas režisierius.

4. Vaizdo filmukus reikia patalpinti interneto svetainėje YouTube ir užregistruoti jaunimo portale „Pažink Europą“ svetainėje esančiame konkurso puslapyje iki 2012 m. lapkričio 30 d. 9 val. ryto. Konkurso organizatorius gali paprašyti dalyvio atsiųsti geros kokybės filmuko versiją.

5. Atsiųstus filmukus vertina sudaryta speciali vertinimo komisija. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2012 m. gruodžio 13 d. apdovanojimų renginyje „Skalvijos“ kino centre Vilniuje.

Vaizdo klipų vertinimo kriterijai:

  • kūrybiškumas ir originalumas,
  • perteikiamos idėjos aiškumas,
  • atitiktis konkurso temai,
  • filmuko kokybė.

6. Konkurso prizai:

  • Kino teatrų „Forum Cinemas“ abonementai (I vieta – 56 bilietai, II – 26, III - 12),
  • kino režisūros kursai „Skalvijoje“,
  • stažuotė pas kino režisierių,
  • pietūs su kino pasaulio atstovais.

7. Darbai turi atitikti autorių teises reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Darbuose draudžiama naudoti teiginius, faktus, informaciją arba citatas, kurie žemintų kitus žmones ar žmonių grupes. Filmukai neturi skatinti vykdyti nusikalstamos veikos ar pažeisti įstatymų.

8. Registruodamasis konkurse dalyvis patvirtina susipažinęs su šiomis taisyklėmis ir sutinka jų laikytis. Dalyvis sutinka, kad registracijai pateiktus duomenis (vardą, pavardę, el. paštą, telefono numerį ir kt.) ir visą pateiktą vaizdinę medžiagą organizatorius tvarkytų ir naudotų vykdant konkursą ir nustatant laimėtoją.

9. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pasilieka teisę bet kuriuo metu keisti taisykles ir apdovanojimus. Apie pakeitimus skelbiama Europos Komisijos atstovybės interneto svetainėje. Jie įsigalioja nuo paskelbimo dienos.

10. Visi konkursui pateiktų darbų autoriai autorines teises perduoda Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje. Nuo registracijos dienos Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje turi teisę kopijuoti darbus, skelbti juos internete, rodyti kino teatre, naudoti kompaktinėse plokštelėse ar žiniasklaidoje. 

Konkurso organizatorius – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Konkurso partneriai – „Delfi“, „Skalvijos kino akademija“, MEDIA Desk Lietuva.

 

Komentarai

Kitos naujienos

Kelionė į Briuselį už 1 min. kūrybiškumo apie tai, kas yra konkurencija. Filmukų laukiame iki rugsėjo 28 d. 

Šiemet, kaip ir kasmet nuo 2007 metų, Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas organizuoja konkursą „Juvenes Translatores“ (lot. jaunieji vertėjai). Konkurso tikslas – skatinti vidurinių mokyklų moksleivius mokytis kalbų ir suteikti jiems galimybę paragauti vertėjo raštu duonos.

Kaip prisistatyti darbdaviui, kad jis pastebėtų tave, neturintį daug patirties, bet norintį dirbti, siekti žinių ir karjeros? Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose skelbiamas konkursas, kuris 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai.

 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!