Dalyvauk filmukų konkurse „Aš+50“

Spausdinti 2012-10-05

Ką veiksi Tu po 50 metų? Keliausi aplink pasaulį, organizuosi šachmatų čempionatus, grosi būgnais ar megsi kojines? O galbūt kiauras dienas sėdėsi ant suoliuko ir skaitysi knygas, kurioms neradai laiko anksčiau? O gal kasdien pirksi loterijos bilietus... arba leisi laimėtus pinigus?

Konkursas „Aš+50” kviečia kurti filmukus apie tai, kokie būsime po 50 metų. Fantazuok, filmuok, montuok ir, įkėlęs kūrinį į „Youtube“ tinklą, registruokis štai čia iki lapkričio 30 d.

Konkurso laimėtojų laukia režisūros kursai, abonementai į kino teatrą (nemokamas kinas visus metus!) arba pietūs su kino pasaulio atstovais!

Konkursas skirtas Europos Sąjungos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metams paminėti. Kodėl reikalingi tokie metai? Todėl, kad senėjimas dažnai suprantamas kaip našta ar grėsmė. Todėl, kad tada sulėtėja gyvenimo būdas, o visuomenė neslepia priešiškumo vyresniems žmonėms... Bet juk ne metai – esmė, ar ne? Koks Tu būsi po penkiasdešimties metų?

Filmuko konkurso „Aš+50” taisyklės

1. Konkurso idėja – pagarba garbiam amžiui ir geresnis vyresnių žmonių supratimas.

2012 m. Europos Sąjungoje paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Kodėl prireikė tokių metų? Senėjimas dažnai suprantamas kaip našta ar grėsmė. Baiminamasi senatvės ligų, sulėtėjusio gyvenimo būdo, visuomenės priešiškumo vyresniems žmonėms. Bet juk ne visi senatvės sulaukę žmonės užsidaro savyje arba tampa piktais bambekliais. Daugelis jų keliauja, mokosi universitete, šoka ir dainuoja.

O koks būsi Tu po penkiasdešimt metų? Konkurse „Aš+50” kviečiame kurti filmukus, kurie padėtų dalyviams susimąstyti apie tai, kokie jie bus senatvėje. Tuo pačiu kviečiame pažvelgti į senatvę kitu, pozityvesniu kampu. Galbūt senatvė gali įkvėpti, nudžiuginti, nustebinti? O vyresni žmonės pasirodyti kaip labai šviesūs ir ne mažiau pašėlę?

Konkurso dalyvių filmukai turėtų būti originalaus turinio ir atskleisti nurodytą idėją. Daugiau informacijos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metų tema galite rasti čia: http://europa.eu/ey2012/ey2012.jsp?langId=lt   

2. Konkursui dalyviai turi pateikti vieną iki 2 min. trukmės vaizdo filmuką.

3. Konkurse gali dalyvauti jaunuoliai nuo 15 iki 26 metų. Filmuką gali kurti vienas žmogus arba grupė iki 3 žmonių. Laimėjimo atveju pagrindiniais prizais apdovanojamas režisierius.

4. Vaizdo filmukus reikia patalpinti interneto svetainėje YouTube ir užregistruoti jaunimo portale „Pažink Europą“ svetainėje esančiame konkurso puslapyje iki 2012 m. lapkričio 30 d. 9 val. ryto. Konkurso organizatorius gali paprašyti dalyvio atsiųsti geros kokybės filmuko versiją.

5. Atsiųstus filmukus vertina sudaryta speciali vertinimo komisija. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2012 m. gruodžio 13 d. apdovanojimų renginyje „Skalvijos“ kino centre Vilniuje.

Vaizdo klipų vertinimo kriterijai:

  • kūrybiškumas ir originalumas,
  • perteikiamos idėjos aiškumas,
  • atitiktis konkurso temai,
  • filmuko kokybė.

6. Konkurso prizai:

  • Kino teatrų „Forum Cinemas“ abonementai (I vieta – 56 bilietai, II – 26, III - 12),
  • kino režisūros kursai „Skalvijoje“,
  • stažuotė pas kino režisierių,
  • pietūs su kino pasaulio atstovais.

7. Darbai turi atitikti autorių teises reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Darbuose draudžiama naudoti teiginius, faktus, informaciją arba citatas, kurie žemintų kitus žmones ar žmonių grupes. Filmukai neturi skatinti vykdyti nusikalstamos veikos ar pažeisti įstatymų.

8. Registruodamasis konkurse dalyvis patvirtina susipažinęs su šiomis taisyklėmis ir sutinka jų laikytis. Dalyvis sutinka, kad registracijai pateiktus duomenis (vardą, pavardę, el. paštą, telefono numerį ir kt.) ir visą pateiktą vaizdinę medžiagą organizatorius tvarkytų ir naudotų vykdant konkursą ir nustatant laimėtoją.

9. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pasilieka teisę bet kuriuo metu keisti taisykles ir apdovanojimus. Apie pakeitimus skelbiama Europos Komisijos atstovybės interneto svetainėje. Jie įsigalioja nuo paskelbimo dienos.

10. Visi konkursui pateiktų darbų autoriai autorines teises perduoda Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje. Nuo registracijos dienos Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje turi teisę kopijuoti darbus, skelbti juos internete, rodyti kino teatre, naudoti kompaktinėse plokštelėse ar žiniasklaidoje. 

Konkurso organizatorius – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Konkurso partneriai – „Delfi“, „Skalvijos kino akademija“, MEDIA Desk Lietuva.

 

Komentarai

Kitos naujienos

Ką geriausiai pameni iš savo „Erasmus“ laikų? Buvusios studentų mainų programos dalyvius kvietėme naršyti savo kietajame diske ir dalyvauti nuotraukų konkurse „Mano Erasmus akimirka“.  Nuotraukų laukėme iki balandžio  16 d., o balsavimas vyko iki balandžio 23 d. 10 val. ryto.

Jau gali pasinaudoti virtualia rinkimų stebėsenos platforma „Žinau, ką renku“. Joje galima aptarinėti ir analizuoti Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų agitaciją balandžio – gegužės mėnesiais.

Pasitelkite kūrybą ir laimėkite dviejų dienų kelionę dviem asmenims į Briuselį bei dvi spalvotas e. skaitykles (sau ir savo bendrakeleiviui)! Pareikškite savo nuomonę apie ES plėtrą parašydami straipsnelį (iki 700 žodžių) arba tinklaraščio įrašą (ne daugiau kaip tris, iš viso iki 700 žodžių). Konkurse, kuris vyks iki 2014 m. gegužės 11 d., gali dalyvauti  15-25 metų amžiaus jaunimas.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!