E. leidinys: gairės būsimiems ekonomikos ir verslo žurnalistams

Spausdinti 2013-01-28

Pristatome e. leidinį „Europos verslo reporteris“, kuriame žinomi žurnalistai Vija M. Pakalkaitė ir Rytas Staselis pristato verslo reporterio darbo specifiką, jam kylančius profesionalumo, etikos ir reputacijos iššūkius, Lietuvos verslo žiniasklaidos raidą ir perspektyvas. Kokybiškos užsienio verslo žiniasklaidos leidinius apžvelgia politologė Ieva E. Kazakevičiūtė.

Leidinys parengtas remiantis stovyklos „Europos verslo reporteris“, kurią 2012 m. spalio mėn. organizavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir dienraštis „Verslo žinios“, medžiaga. Stovykloje dalyvavo 20 žurnalistikos, ekonomikos ir politologijos studentų. Su jais savo įžvalgomis ir patirtimi dalijosi tuometinis Ministro Pirmininko patarėjas Mykolas Majauskas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, „Verslo žinių“ vyr. redaktorius Rolandas Barysas, tuometinė finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir kiti ekspertai. Daugiau apie stovyklą >>

Siekiant, kad per renginį sukauptos žinios būtų prieinamos kuo platesniam žurnalistika besidominčių žmonių ratui, stovykloje pristatytos medžiagos pagrindu parengtas elektroninis leidinys „Europos verslo reporteris: gairės būsimiems ekonomikos ir verslo žurnalistams“.

Leidinys sudarytas iš 3 dalių:

- Pirmojoje pristatoma verslo ir ekonomikos žurnalistika kaip profesija, iššūkiai, kurie kyla dirbant šioje srityje, pateikiama didžiausių užsienio verslo leidinių apžvalga;

- Antroje dalyje rasite 6 geriausius stovyklos dalyvių parengtus rašinius;

- Trečiojoje – stovyklos programą ir kai kurių pranešėjų prezentacijas.

„Manau, kad leidinys gali padėti būsimiems žurnalistams susivokti pasirinktoje profesijoje. Tai 40 puslapių, kuriuose perteiktą patirtį kitu atveju gali tekti kaupti ne vienerius metus ar net įgyti savosios reputacijos kaina. Esu tikras, kad leidinyje pateiktas žinias pritaikys ne tik būsimi verslo žurnalistai, bet ir platesnis skaitytojų ratas. Jis bus įdomus ir dirbantiems žurnalistams, ir visiems, besidomintiems žiniasklaida“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

Leidinį peržiūrėti galite paspaudę šią nuorodą, taip pat – parsisiųsti į kompiuterį PDF formatu.

Vertingo skaitymo!

 

Komentarai

Kitos naujienos

Kalbėtis Europos Sąjungos temomis nėra pati lengviausia užduotis. Kalbėtis įdomiai ir įvairiai yra iššūkis. Imdamiesi užduoties parengti šį metodų rinkinį, priėmėme iššūkį surasti įvairių metodų, kurie sudomintų jaunus žmones ne tik kalbėtis, bet ir gilintis į tai, kas vyksta Europos Sąjungoje, ką jie gali, būdami Europos Sąjungos piliečiais, kokią Europos Sąjungą jie nori ir gali susikurti.

 

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau keletą metų rengia leidinį „Europos gidas žurnalistams“, kuriame glaustai ir koncentruotai surinkta naujausia informacija apie Europos Sąjungą (ES), galinti būti naudinga žiniasklaidai. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!