„Eurodebatų“ finale nugalėjo plungiškis, vilnietis ir biržietis

Spausdinti 2016-12-13

2016 m. gruodžio 12 d. Vilniuje, Europos namuose, paaiškėjo geriausi „Eurodebatų“ oratoriai. Pirmos vietos nugalėtoju tapo Modestas Šaltupis iš Plungės, antroji vieta atiteko Martynui Nesavui iš Vilniaus, trečią vietą iškovojo Dovydas Vidžiūnas iš Biržų. Visi šie jaunuoliai laimėjo pažintinį vizitą į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Nugalėtojas Modestas teigia, kad šiuo metu jaunimas dar yra per silpna jėga vienyti Europos Sąjungą ir stiprybei įgauti svarbu laikas - būtent jis gali padėti sparčiai augančiai Europai telktis ir būti dar labiau vieningesne. Martynas ir Dovydas tiki jau dabar stipriu jaunimo indėliu, vienijant Europos Sąjungą, bei kviečia jaunus žmones naudotis Sąjungos teikiamomis galimybėmis ir taip labiau pažinti vieni kitus.

Šešiolika geriausių Eurodebatų dalyvių, nugalėjusių savo miestų renginiuose, gruodžio 11 dieną Vilniuje dalyvavo viešojo kalbėjimo mokymuose, kuriuos vedė šios srities guru Igoris Vasiliauskas. Jau kitos dienos ryte jie varžėsi pusfinalyje, po kurio konkurso komisija išrinko 6 finalo dalyvius. Kotryna Najulytė (Šiauliai), Dovydas Vidžiūnas (Biržai), Ugnė Petrovaitė (Veisiejai), Guoda Taraškevičiūtė (Ukmergė), Modestas Šaltupis (Plungė) ir Martynas Nesavas (Vilnius) varžėsi finale ir pateikė savo idėjas, kaip jaunimas gali suvienyti Europos Sąjungą.

Finalo dalyvius vertino komisija, kurią sudarė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, „Humoro klubo“ nariai Paulius Ambrazevičius ir Mantas Bartuševičius, LR Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, žurnalistai Rita Miliūtė ir Aurimas Perednis, viešojo kalbėjimo guru Igoris Vasiliauskas bei ekonomistas Gitanas Nausėda.
Lapkričio 21-25 dienomis šešiolikoje Lietuvos miestų bei miestelių vyko Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) narių įgyvendinamo projekto „Eurodebatai“ renginiai, kuriuose kalbas pristatė daugiau nei 100 dalyvių!
Įspūdžių iš miestų renginių ieškokite čia. Finalo nuotraukas ir vaizdo įrašą rasite Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos feisbuko puslapiuose.
.

Komentarai

Kitos naujienos

2017 m. gruodžio 11 d. Vilniuje, Europos namuose, paaiškėjo geriausi „Eurodebatų“ oratoriai. Šiemet geriausius išrinkti buvo ypač sunku, todėl 1 vietą pasidalijo net du dalyviai - Akvilė Šiaučiūnaitė iš Panevėžio ir Martynas Dargis iš Šilalės. Trečioji vieta atiteko Karoliui Živulskui iš Elektrėnų. Visi finalo dalyviai laimėto pakvietimus į „Login” festivalį, o prizines vietas užėmę finalininkai džiaugsis ir pagrindiniu prizu - pažintiniu vizitu į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

 

Lapkričio mėnesį dvidešimt dviejuose Lietuvos miestuose vyko didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Pirmojo etapo nugalėtojai gruodžio 11 dieną susitiks „Eurodebatų“ finale Vilniuje.

 

Lapkričio 6–23 dienomis dvidešimtyje Lietuvos miestų vyks didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Vyresniųjų klasių moksleiviai diskutuos apie tai, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje. Ateik, išgirsk, užduok klausimus ir išrink nugalėtoją!

 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!