„Eurodebatų" finale - receptai kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje

Spausdinti 2017-12-21

2017 m. gruodžio 11 d. Vilniuje, Europos namuose, paaiškėjo geriausi „Eurodebatų“ oratoriai. Šiemet geriausius išrinkti buvo ypač sunku, todėl 1 vietą pasidalijo net du dalyviai - Akvilė Šiaučiūnaitė iš Panevėžio ir Martynas Dargis iš Šilalės. Trečioji vieta atiteko Karoliui Živulskui iš Elektrėnų. Visi finalo dalyviai laimėto pakvietimus į „Login” festivalį, o prizines vietas užėmę finalininkai džiaugsis ir pagrindiniu prizu - pažintiniu vizitu į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Visi finalo dalyviai tarsi susitarę minėjo, kad nepasiklysti melagingose naujienose galima tik lavinant kritinį mąstymą bei tikrinant įvairius šaltinius.

„Melagingas naujienas matau ne kaip labirintą, o kaip duobių lauką” - sako projekto nugalėtoja Akvilė. Kaip vieną iš sprendimo būdų mergina siūlo projektą mokyklose „išlipk iš duobės”, kurio metu vaikai būtų šviečiami kaip nepasiklysti melagingose naujienose.

Kitas projekto pirmosios vietos nugalėtojas Martynas sako: „Naujienų portalams nereikia parašyti gero straipsnio, jiems užtenka sugalvoti gerą antraštę”, kadangi iš to jie gauna pinigus. Vaikinas kalboje siūlo žurnalistams mokėti pastovius atlyginimus. Martynas su draugu taip pat sukūrė programėlę, kurioje žmonės patys gali siūlyti straipsnių antraštes ir balsuoti už jiems labiausiai patikusias.

Visas dalyvių idėjas išgirsti galite finalo įraše:

 

Dvidešimt du geriausi Eurodebatų dalyviai, nugalėję savo miestų renginiuose, gruodžio 10 dieną Vilniuje dalyvavo viešojo kalbėjimo mokymuose, kuriuos vedė šios srities guru Igoris Vasiliauskas. Jau kitos dienos ryte jie varžėsi pusfinalyje, po kurio konkurso komisija išrinko 6 finalo dalyvius. Rugilė Sirvydytė (Kupiškis), Akvilė Šiaučiūnaitė (Panevėžys), Martynas Dargis (Šilalė), Beatričė Matiukaitė (Mažeikiai), Karolis Živulskas (Elektrėnai) ir Edvardas Lukošius (Kaunas) varžėsi finale ir pateikė savo idėjas, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje.

Finalo dalyvius vertino komisija, kurią sudarė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, žurnalistai Aurimas Perednis ir Rita Miliūtė, LR Seimo narė Rūta Miliūtė,  viešojo kalbėjimo treneris Igoris Vasiliauskas, „Humoro klubo” nariai Mantas Bartuševičius ir Vaidotas Šiožinis, žurnalo „IQ” vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius, Lietuvos komandos treneris pasauliniuose debatų turnyruose Simonas Bartulis ir Europos išorės veiksmų tarnybos Strateginės komunikacijos Rytų partnerystės šalims grupės ekspertė Viktorija Urbonavičiūtė.

Lapkričio 6-24 dienomis dvidešimt dviejuose Lietuvos miestų bei miestelių vyko Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) narių įgyvendinamo projekto „Eurodebatai“ renginiai, kuriuose kalbas pristatė beveik 100 dalyvių!

 

Komentarai

Kitos naujienos

Lapkričio mėnesį dvidešimt dviejuose Lietuvos miestuose vyko didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Pirmojo etapo nugalėtojai gruodžio 11 dieną susitiks „Eurodebatų“ finale Vilniuje.

 

Lapkričio 6–23 dienomis dvidešimtyje Lietuvos miestų vyks didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Vyresniųjų klasių moksleiviai diskutuos apie tai, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje. Ateik, išgirsk, užduok klausimus ir išrink nugalėtoją!

 

Kviečiame registruotis į didžiausią Lietuvoje individualių debatų konkursą „Eurodebatai“. Vyresniųjų klasių mokiniai kviečiami išsakyti idėjas ir diskutuoti tema „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?”. Per debatus bus vertinamas idėjų turinys, gebėjimas argumentuoti ir diskutuoti su kitais dalyviais.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!