Eurodebatų finalininkas: „Jei aš išgyvenau Šiauliuose, išgyvens ir pabėgėliai“

Spausdinti 2016-03-06

2016 m. kovo 4 d. Vilniuje, Europos namuose, paaiškėjo geriausi projekto „Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“ oratoriai. I vietos nugalėtoju tapo Martynas Bačiulis iš Palangos, kuris gavo galimybę savo mintis išsakyti prestižinėje TEDxVilnius konferencijoje. Be to, Martynas kartu su kitais prizininkais – Luku Azulu iš Šiaulių, Vytaute Rukšėnaite iš Švenčionėlių ir Agne Piepaliūte iš Plungės – laimėjo pažintinį vizitą į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Martynas Bačiulis, projekto nugalėtojas, teigė, kad jam sunku suvokti, kaip Palanga, vasarą galinti sutalpinti pusę milijono žmonių, savivaldybės tarybos nuomone, negali priimti nei vieno pabėgėlio. O Lukas Aluzas, antrosios vietos laimėtojas iš Šiaulių, paklaustas, kaip pabėgėliai turėtų gyventi netolerantiškoje aplinkoje jo mieste, atsakė, kad jei jis išgyveno Šiauliuose, tai išgyvens ir pabėgėliai.

Finalo dalyvius vertino komisija, kurią sudarė Humoro klubo nariai ir komikai Mantas Stonkus ir Paulius Ambrazevičius, TedxVilnius atstovas Gintaras Gimžauskas, muzikantas Jurgis Didžiulis, viešojo kalbėjimo treneriai Igoris Vasiliauskas bei Greta Šiaučiūnaitė ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė dr. Natalija Kazlauskienė.

12778672_10153995556294233_415755407371384280_o.jpg

Iš 6 finalininkų komisija ir žiūrovai rinko vieną geriausią, kuris jau balandžio 2 dieną lips ant TEDxVilnius scenos. Visi prizininkai taip pat keliaus į Briuselį, kur susipažins su Europos Sąjungos institucijomis.

I vietos nugalėtoju tapo Martynas Bačiulis (Palanga).

II vietą laimėjo Lukas Aluzas (Šiauliai).

III vietą pasidalijo dvi dalyvės – Vytautė Rukšėnaitė (Švenčionėliai) ir Agnė Piepaliūtė (Plungė).

16 geriausių „Eurodebatų“ dalyvių, nugalėjusių savo miestų renginiuose, kovo 3 dieną Vilniuje dalyvavo viešojo kalbėjimo mokymuose. Jau kitos dienos ryte jie varžėsi pusfinalyje, kur pasisakė Europos migracijos politikos tema Mano miestas atviras visiems“ arba Europos bendrosios skaitmeninės rinkos tema Keisti pasaulį ir kurti savo ateitį galiu neišeidamas iš namų“. Iš pusfinalių konkurso komisija išrinko 6 geriausius finalininkus:

Gabrielė Vindžigelskytė (Šilutės r., Vainutas),

Lukas Aluzas (Šiauliai),

Martynas Bačiulis (Palanga),

Kotryna Grušauskaitė (Alytus),

Agnė Piepaliūtė (Plungė),

Vytautė Rukšėnaitė (Švenčionių r., Švenčionėliai).

Po pietų finalininkai turėjo vieną valandą pasiruošti naujai kalbai tema Mano miestas po 5 metų. Kaip pasikeis mano miestas dėl bendrosios skaitmeninės rinkos teikiamų galimybių? Kaip pasikeis mano miestas dėl pabėgėlių, kuriuos jis priims (nepriims)?“

Trečiosios vietos nugalėtoja po renginio savo feisbuko paskyroje dalijosi asmenukėmis su komisijos nariu ir įspūdžiais:

Vytaute-postas-apdirbtas.png

Vasario  15–19 d. septyniolikoje Lietuvos miestų bei miestelių vyko Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) narių įgyvendinamo projekto „Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“ renginiai, kuriuose kalbas pristatė 100 dalyvių!

Įspūdžių iš miestų renginių ieškokite čia. Finalo nuotraukas rasite Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos feisbuko puslapiuose.

Komentarai

Kitos naujienos

2017 m. gruodžio 11 d. Vilniuje, Europos namuose, paaiškėjo geriausi „Eurodebatų“ oratoriai. Šiemet geriausius išrinkti buvo ypač sunku, todėl 1 vietą pasidalijo net du dalyviai - Akvilė Šiaučiūnaitė iš Panevėžio ir Martynas Dargis iš Šilalės. Trečioji vieta atiteko Karoliui Živulskui iš Elektrėnų. Visi finalo dalyviai laimėto pakvietimus į „Login” festivalį, o prizines vietas užėmę finalininkai džiaugsis ir pagrindiniu prizu - pažintiniu vizitu į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

 

Lapkričio mėnesį dvidešimt dviejuose Lietuvos miestuose vyko didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Pirmojo etapo nugalėtojai gruodžio 11 dieną susitiks „Eurodebatų“ finale Vilniuje.

 

Lapkričio 6–23 dienomis dvidešimtyje Lietuvos miestų vyks didžiausio Lietuvoje individualių moksleivių debatų konkurso „Eurodebatai“ renginiai. Vyresniųjų klasių moksleiviai diskutuos apie tai, kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje. Ateik, išgirsk, užduok klausimus ir išrink nugalėtoją!

 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!