Kiti projektai

Domiesi Europos Sąjunga, Lietuvos pokyčiais ir tiki, kad politikoje gali daug nuveikti? Tikime, kad ne kartą girdėjai apie Briuselį ir jame įsikūrusią Europos Komisijos būstinę. Tačiau, ar kada pagalvojai, kad trijų dienų nemokama mokomoji viešnagė gali būti taip lengvai pasiekiama?

Jau 2015 metų gegužės mėn. pabaigoje išrinksime vieną laimingąjį, kuris, kartu su kitų ES narių atstovais, turės išskirtinę galimybę susipažinti su Europos Komisijos veikla iš arti. Konkursą „Tokios panašios, tokios skirtingos, tokios europietiškos“ skelbia Europos Komisijos Plėtros generalinis direktoratas.

Visą Kalėdų laikotarpį Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje feisbuko puslapyje buvo galima dalyvauti „Europrotų“ Kalėdų žaidime ir pasitikrinti savo žinias apie Kalėdų tradicijas visoje Europoje. Džiaugiamės gausiu būriu dalyvavusių ir teisingai atsakiusių į klausimus. Žaidime dalyvavo daugiau kaip 500 žmonių. Sveikiname burtu keliu išrinktus 5 žaidimo nugalėtojus su kuriais bus susisiekta asmeniškai. Jiems atitenka žaidimas „EurOpa“ ir knygos „Europos mozaika“.

73 proc. mūsų šalies dvyliktokų savo ateitį po dešimties metų įsivaizduoja Lietuvoje. 80 proc. jaunuolių tikisi įgyti aukštąjį išsilavinimą, mokėti užsienio kalbų: daugiausia anglų, prancūzų, ispanų. Keturi iš penkių moksleivių mano, kad 2025-aisiais bus susituokę ir susilaukę vaikų.

Baigėsi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuotas piešinių konkursas 3-7 kl. moksleiviams „Tavo ateities Europa“. Konkursui buvo pateikta daugiau nei 300 darbų iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir pateikusiems savo Europos ateities vizijas.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su žinomais žurnalistais Rytu Staseliu ir Vija M. Pakalkaite, pristato žiniasklaidai ir ja besidomintiems skirtą e. leidinį „Euras Lietuvos kišenėje“. E. leidinyje aptariamos temos, kurios Lietuvai tampa aktualios įsijungiant į euro zoną. Taip pat du leidinio tekstai skiriami išsamiai aptarti naujausias žiniasklaidos tendencijas ir tiriamosios verslo žurnalistikos padėtį.

Atsižvelgus į komisijos vertinimus, daugiausia balų surinko ir nugalėtoja tapo Utenos Dauniškio gimnazijos 4b klasė! Nugalėtojams atitenka pagrindinis prizas – „Radistų“ pasirodymas mokyklos išleistuvėse 2015 m. vasarą.

Skelbiame konkurso „Aš@Europa.2025“ finalistus! Į antrąjį etapą pateko 6 klasės, iki gruodžio 3 d. 20.25 val. surinkusios daugiausia balsų viešo balsavimo „Facebook“ metu. Papildomai 4 finalo dalyvius išrinko Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. 

Lapkričio 26 dieną įvyko paskutinis „Europrotų“ rudens sezono turnyras. Dalyviai kaip visada buvo itin kūrybingi, išradingi, žavūs ir protingi.

Lapkritį visi norintieji galėjo dalyvauti parengiamajame „Europrotų“ žaidime – treniruotėje specialioje „Europrotų“ programėlėje feisbuke. Žaidime dalyvavo daugiau kaip 500 šimtai dalyvių. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje burtų keliu išrinko 10 nugalėtojų, kuriems dovanoja specialius „Europrotų“ prizus – skėčius.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!