Galimybės veržliam jaunimui – video reportažų cikle „Sėkmės receptas“

Spausdinti 2013-02-28

Nenustygsti vietoje ir vis galvoji, kaip pamatyti daugiau, sužinoti daugiau, nuveikti daugiau? Galbūt esi svarstęs apie studijas užsienyje, savanorysę? Gal kirba mintys apie verslo steigimą? Ar darbą svetur? 

Apie viską iš pirmų lūpų – naujame reportažų cikle „Sėkmės receptas“. Juose savo istorijomis dalysis buvę studentai, savanoriai, ES paramą gavę jauni verslininkai, ES institucijų stažuotojai ir darbuotojai. Praktinius programų aspektus pristatys jas koordinuojančių institucijų atstovai. 

Iš viso pavasarį bus pristatyti 9 reportažai apie skirtingas ES programas ir galimybes. Kviečiame žiūrėti ir nepraleisti progų!

„Darbas ES institucijose: galimybės ir iššūkiai“

„Kokias teises turime ir kur kreiptis pagalbos gyvenant kitoje ES šalyje?“

„Kaip atlikti stažuotę Europos Sąjungos institucijose?“

„Studijos ES: kaip pasirinkti ir įstoti?“


„Kuriantiems verslą užsienyje – ES tinklų pagalba“

„Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises?“

„Europos savanorių tarnyba: kaip, kur, kas iš to?“

„Kur gauti pinigų jaunam verslui?“

„Erasmus“: smegenų mankšta užsienyje

Kituose reportažuose „Sėkmės receptas“ pasakosime apie:

Komentarai

Kitos naujienos

Europos Sąjungos institucijose dirba daugiau kaip 40 000 žmonių iš 27 ES valstybių narių. Norintieji patekti tarp jų turi praeiti kelių etapų atrankas, neretai kandidatams tenka įveikti tūkstančius konkurentų. Tokius konkursus laimėję lietuviai džiaugiasi atsivėrusiomis galimybėmis, iššūkiais ir viliojančiomis darbo sąlygomis.

Nors Europos Sąjunga savo piliečiams užtikrina įvairias teises skirtingose srityse, kartais susiduriama su sunkumais jas įgyvendinant: gyvenantiems kitose ES šalyse ne visada pripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios garantijos, atsiranda keblumų pradėti verslą. Susidūrus su tokio pobūdžio problemomis galima kreiptis nemokamos pagalbos į visose ES šalyse veikiančias tarnybas, pavyzdžiui, „SOLVIT“ ar „Jūsų Europos patarėjas“.

Kasmet skelbiamos stažuotojų atrankos į įvairias Europos Sąjungos institucijas Lietuvoje, Briuselyje, Liuksemburge ir kituose miestuose. Jauniems žmonėms tai galimybė susipažinti su konkrečios institucijos veikimo principais, įgyti praktinių įgūdžių, praplėsti akiratį. Be to, dalis stažuočių yra apmokamos – stažuotojai gali gauti apie 1000 eurų per mėnesį.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!