Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises? (video)

Spausdinti 2013-04-03

Europos Sąjungos šalyse įsidarbinti norintys ar su keblumais dirbant svetur susiduriantys lietuviai gali kreiptis nemokamos pagalbos į EURES ir SOLVIT tinklus. Apie tai, kaip jie veikia ir kokių sprendimų gali pasiūlyti, pasakojama Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuotame reportaže „Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises?“. 

Pasak SOLVIT tinklo atstovės Linos Gedraitienės, iš esmės bendroji rinka veikia gerai, bet klaidų, nesusipratimų kartais pasitaiko. „Ieškodami darbo ar dirbdami Europoje galite susidurti su tam tikromis kliūtimis: gali nepripažinti jūsų profesinės kvalifikacijos ar Lietuvoje įgyto diplomo, gali būti keblumų dėl socialinių garantijų“, – pasakoja L. Gedraitienė.

Europos užimtumo tarnybos EURES atstovė Ginta Ališevičiūtė pabrėžia, kad svarbu prisiminti, jog ES piliečiai, dirbantys vienoje ar kitoje ES šalyje, turi tokias pat teises kaip ir tos šalies piliečiai. Jei darbdaviai ar valstybės institucijos nesilaiko šio principo, svarbu žinoti, kur kreiptis pagalbos.

„Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises?“

Per pavasarį Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristatys 9 reportažus apie skirtingas ES programas ir galimybes. Jau galima peržiūrėti vaizdo medžiagą apie paramą pradedantiems verslininkams, savanorystę, studijų ir praktikos mobilumo programą „Erasmus“. Visi reportažai skelbiami čia.

Komentarai

Kitos naujienos

Europos Sąjungos institucijose dirba daugiau kaip 40 000 žmonių iš 27 ES valstybių narių. Norintieji patekti tarp jų turi praeiti kelių etapų atrankas, neretai kandidatams tenka įveikti tūkstančius konkurentų. Tokius konkursus laimėję lietuviai džiaugiasi atsivėrusiomis galimybėmis, iššūkiais ir viliojančiomis darbo sąlygomis.

Nors Europos Sąjunga savo piliečiams užtikrina įvairias teises skirtingose srityse, kartais susiduriama su sunkumais jas įgyvendinant: gyvenantiems kitose ES šalyse ne visada pripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios garantijos, atsiranda keblumų pradėti verslą. Susidūrus su tokio pobūdžio problemomis galima kreiptis nemokamos pagalbos į visose ES šalyse veikiančias tarnybas, pavyzdžiui, „SOLVIT“ ar „Jūsų Europos patarėjas“.

Kasmet skelbiamos stažuotojų atrankos į įvairias Europos Sąjungos institucijas Lietuvoje, Briuselyje, Liuksemburge ir kituose miestuose. Jauniems žmonėms tai galimybė susipažinti su konkrečios institucijos veikimo principais, įgyti praktinių įgūdžių, praplėsti akiratį. Be to, dalis stažuočių yra apmokamos – stažuotojai gali gauti apie 1000 eurų per mėnesį.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!